Papuošalai

98-erių metų stiliaus ikona Iris Apfel pristato unikalią papuošalų kolekciją

Porceliano dirbiniais garsėjantis ženklas „Bernardaud“ pristato bendrą kolekciją kartu su viena stilingiausių niujorkiečių Iris Apfel.
Reading time 2 minutes
„Iris Apfel x Bernardaud“, Keith Major nuotr.

Atpažįstama iš XXL dydžio apskritų akinių, masyvių spalvotų karolių ir ekstravagantiškų derinių, verslininkė Iris Apfel vadinama viena ryškiausių mados pasaulio personų. Iris sako, kad stilius neturi amžiaus, todėl būdama 98-erių ji drąsiai kuria eklektiškus derinius, įkvepiančius galybę moterų. I. Apfel visą gyvenimą keliavo, tad iš kelionių nuolat parsiveždavo įvairių rankų darbo dirbinių, o ypač – unikalių papuošalų, kuriuos dažnai nešioja sluoksniais: kelios eilės vėrinių ir masyvių karolių, 6-7 skirtingos apyrankės, segės, o kur dar skarelės, plunksnų boa ir ryškios raudonos lūpos...

 

1950 m. kartu su savo vyru Carlu Apfeliu stilingoji niujorkietė įkūrė tekstilės įmonę „Old World Weavers“, kurią valdė iki pat „išėjimo į pensiją“ 1992 m. Visgi žodis „pensija“ Apfel neegztistuoja. „Tai blogiau nei mirtis“, - sako ji. Ir tikra tiesa, pastaraisiais metais Iris vienas po kito lydi įvairūs projektai ir bendradarbiavimai. Vienas naujausių – bendra papuošalų kolekcija su Prancūzijos prabangių porceliano dirbinių namais „Bernardaud“.

 

Naujoji kolekcija pavadinta „Bold Over“. Prireikė daugiau nei dvejų metų ir dažnų susitikimų tai Niujorke, tai Paryžiuje, kad ši kolekcija išvystų dienos šviesą. Ji spalvinga, šviesi ir savita, kolekciją sudaro segės, auskarai, kokteiliniai žiedai, daugybė įvairių ilgių karolių ir trijų skirtingų spalvų segės-pelėdos. Yra ir riboto leidimo dirbinių. Vienas Iris mėgstamiausių - didelis žmogučio figūrą atkartojantis kaklo papuošalas „Adam“, sukabintas iš atskirų detalių su aukso detalėmis. „Aš jį myliu, jis įnoringas, bet traukiantis žvilgsnius, puikus dizaino pavyzdys“, - apie šį papuošalą, kainuojantį daugiau nei 2,6 tūkst. dolerių, sako I. Apfel.

1582268837188444 sautoir adamh
Papuošalas „Adam“, kolekcija „Bold Over“

Kolekcija „Bold Over“ atspindi maksimalistinę Apfel estetiką, jos papuošalus galima drąsiai sluoksniuoti, derinti vienus su kitais, jiems būdinga modernistinė spalvų paletė: juoda, balta, ilgesinga mėlyna, pastelinė rožinė ir citrinų geltona. Papuošalai pagaminti porceliano dirbinių „Bernardaud“ gamykloje Limoge, Prancūzijoje. Efektingi papuošalai kainuoja nuo 260 eurų (už minimalistinius kaklo papuošalus) iki daugiau nei 5 tūkst. dolerių (už masyvų kaklo papuošalą su auksu dengtais diskais).

/

„Iris Apfel x Bernardaud“ kolekcijos nuotraukos

susiję straipsniai

Rekomenduojame