Juvelyrika ir laikrodžiai

Prabangioje juvelyrikos kolekcijoje šeimos relikvija - daugiau nei 25 karatų rubinas

Nušlifavę tūkstantį ir vieną spalvotą deimantą bei smaragdą, juvelyrikos namai „Van Cleef & Arpels“ Bankoke pristatė trečią charakteringiems brangakmeniams skirtą savo kūrybos istoriją. „Treasure of Rubies“ – neįtikėtina ir tik rubinams skirta kolekcija.
Reading time 3 minutes
Baltojo ir rausvojo aukso žiedas „Rubis Nazar“ su pagalvėlės formos rubinu, rubinais ir deimantais. Apyrankė „Liliane“ iš baltojo ir rausvojo aukso su rubinais ir deimantais, kolekcija „Treasure of Rubies“. „Van Cleef & Arpels“ nuotr.

Didžioji aukštosios juvelyrikos namų dalis sukūrė savitus brangakmenių žodynus. Štai Van Cleef & Arpels juos vadina „charakteringais akmenimis“, o ši sąvoka apima brangakmenius (smaragdus, rubinus, safyrus ir spalvotus deimantus), kurių brangumą nusako ne tik standartiniai duomenys, bet ir tas nepaaiškinamas emociją kuriantis jausmas. Būtent ši savybė prancūzų juvelyrikos ženklui padėjo nuo meistrystės pereiti į kitą – virtuoziškumo – lygmenį.

 

Dar pavasarį šešiasdešimt klientų porų buvo pakviestos į Tailandą, prie Čau Prajos upės krantų, susipažinti su kolekcija „Treasure of Rubies“. Tai ne pirmas kartas, kai Van Cleef & Arpels visą kolekciją dedikuoja vienam akmeniui. 2002 metais taip buvo pagerbti spalvotieji deimantai, 2016 metais – smaragdai. Naujokui gali pasirodyti, kad taip dar lengviau – vienas akmuo, viena kolekcija. Tačiau kolekcininkai puikiai supranta visas subtilybes. Pirmiausia, būtina vengti monotonijos. Reikia atrinkti pakankamą kiekį akmenų, kurie atitiktų visus retumo ir kilmės kriterijus ir kuriuos būtų galima suporuoti – kad būdami vieni šalia kitų, šie akmenys savo žibėjimu, ugningumu, spalva, svoriu ir dydžiu atrodytų identiški. Todėl nestebina, kad šie juvelyrikos namai užtruko beveik dešimtmetį, kol surinko visus 3 tūkst. karatų sertifikuotus rubinus, kurie ir tapo unikalios 60 dirbinių kolekcijos širdimi.

Van Cleef & Arpels aistra deimantams žinoma jau seniai, dar 1982 metais Jacques’as Arpelsas prisipažino, kad tai mėgstamiausias jo akmuo. Daugelis prisimena ir pirmuosius paslaptingai inkrustuotus šių namų dirbinius – 1937 metais sukurtus prisegamus auskarus „Pivoine“, priklausiusius Egipto princesei Fawziai, kurie ištisus dešimtmečius kaitino kolekcininkų fantaziją ir troškimus. Tačiau šioje kolekcijoje pristatytas rubinų skaičius pranoko visus lūkesčius. Pagrindinis jos dirbinys – vėrinys „Rubis Flamboyant“, išryškinantis daugiau nei 25 karatų rubiną. Kaip ir jis, neįtikėtina ir jo istorija: neapdorotas akmuo kurį laiką buvo saugomas kaip vienos šeimos relikvija, galiausiai parduotas ir paruoštas dirbiniams. Jo pagalvėlės forma puikiai perteikia šio akmens kristališkumą ir galingą raudoną spalvą. Viešumoje jis buvo parodytas pirmą kartą.

Kitas išskirtinis dirbinys – viduryje vėrinio esantis 18,12 karato pagalvėlės formos rubinas, atrodantis kaip vasarą miške prisirpusi uoga. Kiekvienas vėrinys gali būti nešiojamas aštuoniais būdais.

 

Ryškus Van Cleef & Arpels bruožas – asimetrija – puikiai atsiskleidžia ant žiedo „Entre Les Doigts“ ir to paties pavadinimo apyrankės. O štai ausies formą atkartojančiuose auskaruose „Unisson“ simetrija tiesiog tobulai išlaikyta, tačiau vietomis apkeičiamos akmenų spalvos. Ar tai būtų ryškiai raudona, ar švelniai rožinė – visų dirbinių ugningumas tiesiog hipnotizuoja. „Rubinai buvo atrenkami po vieną, atsižvelgta į jų spalvos grožį ir gylį. Atrodo, kad jų viduje gyvenimas virte verda“, – paaiškina vienas juvelyrikos namų gemologų.

Van Cleef & Arpels namų prezidento Nicolas Bos nuomone, rubinas simbolizuoja galią, ugnį ir kraują. O visa tai – nepamainoma aistros kvintesencija. Tikrai supras tikri „Sostų karų“ gerbėjai ir, žinoma, šių juvelyrikos namų aistruoliai. Kai rašome šias eilutes, visi kolekcijos „Treasure of Rubies“ dirbiniai tikriausiai jau yra parduoti.

Tags

lofficiellithuania
lofficiel
juvelyrika
papuošalai

susiję straipsniai

Rekomenduojame