Pirkiniai

Natūralumas apatinių stalčiuje: plonytės braletės išstumia „push up“

Šiandien mada rūpinasi dėl planetos išteklių eikvojimo, plinta moteriškumo skleidimo idėjos, vis labiau ieškoma natūralumo, individualumo. Šios laisvės pojūčio paieškos veržiasi ir į apatinių stalčius.
Reading time 4 minutes

Iš apatinių stalčiau traukiasi push up liemenėlės ir užleidžia vietą sparčiai populiarėjančioms braletėms.

Liemenėlių mados

Liemenėlė, kaip ir kiti drabužiai, pavaldi laikui ir mados tendencijoms. Antikos laikų moterys standžiai apsitvarstydavo krūtis, priplodamos prie krūtinės, kad šios atrodytų kuo plokštesnės. Šeštajame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje pradėtos vertinti putlesnės krūtys, o nuo dešimtojo dešimtmečio kartu su plastine chirurgija ir krūtų didinimu atėjo push up liemenėlių kultas.

 

Vėliau apatiniai nuolat kito, atsižvelgiant į socialines aktualijas, patogumą ir mados įtaką. Šiandien norisi natūralumo, kai nesiekiama nei didinti mažesnės krūtinės, nei mažinti didesnės. Laikotarpis kažkuo primena septintojo dešimtmečio hipių laikus, kai jų judėjimai suformavo naują požiūrį į liemenėles. Hipių moterys akcentavo laisvę, siekė išsilaisvinti, todėl nešiojo kūno nevaržančius drabužius. 1968 m. JAV moterų teisių gynėjos viešai degino liemenėles, ir ši aprangos dalis kurį laiką buvo išėjusi iš mados. Įsigalėjo vadinamasis androgeninis unisex įvaizdis.

Hipių moterys akcentavo laisvę, siekė išsilaisvinti, todėl nešiojo kūno nevaržančius drabužius.

Šiandien liemenėlė vėl populiari, tačiau jos paskirtis kitokia. Keičiantis planetos klimatui, kartu plinta ir laisvės, individualumo paieškos. Natūralu, kad ėmė kisti ir liemenėlės forma. Moterys ieško savo prigimčiai natūralesnių, laisvesnių, tačiau kartu ir patogių liemenėlių. Atsižvelgdami į tai apatinių drabužių gamintojai siūlo sparčiai populiarėjančių trikampio formos liemenėlių – vadinamųjų bralečių – kolekcijas. Braletė – trikampė, paprastai iš vienasluoksnio ar dvisluoksnio audinio pasiūta liemenėlė. Ji, kitaip nei ilgą laiką populiarumo viršūnėje buvusios push up liemenėlės, vizualiai nedidina krūtinės.

 

Bralečių pastebime aukštosios mados kolekcijose ir kaip apatinį, ir kaip viršutinį drabužį. Jų aptinkama ir tarp greitosios mados kolekcijų. Braletes kuria ir nepriklausomi kūrėjai.

Braletės ir bralesės

Bralečių populiarumą galima sieti su vis didėjančiu dėmesiu planetos ištekliams. Vis daugiau prekių ženklų kuria tvarią madą. Dauguma save tvariais laikančių kūrėjų kalba apie skaidrumą, adekvatų užmokestį darbuotojams. Dėmesio skiriama ir gyvūnų teisėms. Vis daugiau aprangos kūrėjų atsisako natūralaus kailio.

 

Prie tarptautinio projekto „Fur Free Retailer“ („Prekyba be kailio“) jungiasi ir lietuviški prekės ženklai. Vis daugiau gamintojų deklaruoja nenaudojantys ir kitų gyvūninių audinių: odos, vilnos, šilko. Kuo blogai šilkas? Pusei kilogramo šilko pagaminti reikia karštu vandeniu arba garais nuplikyti apie 2 500 šilkverpių kokonų. Etiškos gamybos siekiantys gamintojai ieško ir randa savo savybėmis ne mažiau patrauklių dirbtinių audinių ir šilko sąmoningai atsisako.

Pagaminti 0,5 kg šilko reikia karštu vandeniu arba garais nuplikyti apie 2 500 šilkverpių kokonų.

Atsigręžiant į gamtą, daugiau dėmesio tenka ir vidiniam žmogaus pasauliui. Drabužiai – saviraiškos dalis, o kad jaustumės gerai, pirmiausia jie turi nevaržyti. Braletės, atlikdamos pirminę funkciją – prilaikyti, uždengti krūtinę, – dar leidžia ir jaustis laisviau nei kitų tipų liemenėlės.

 

Braletės šiandien – jaudinanti, novatoriška ilgai pozicijų neužleidusios push up liemenėlės alternatyva. Dažnai moteriai ji vizualiai graži, tačiau ne visos spėjo pakeisti savo įpročius ir nedrįsta apatinių drabužių stalčiaus užleisti braletėms. Matydamas šią tendenciją, prekės ženklas Les Braless sukūrė modernią

liemenėlę ir pavadino ją bralese. Bralesė nuo raletės skiriasi tuo, kad yra pasiūta iš tvirtesnio audinio, specialiai sukurta technologija suteikia liemenėlei tvirtumo, o krūtinei – stabilumo, tačiau nesukausto jos, neįrėmina kaip push up liemenėlės, leidžia jaustis laisvai. Bralesė nepersišviečia – tai kai kurioms moterims labai svarbu.

Bralesė nepersišviečia – tai kai kurioms moterims labai svarbu.

Bralesės liemenėlės pavadinimas siejamas su ženklo Les Braless („braless“, išvertus iš anglų kalbos, reiškia „be liemenėlės“) pavadinimu. „Jauskis taip, lyg būtum be liemenėlės. Priimk savo natūralumą, mėgaukis juo, atskleisk moteriškumą, mylėk savo prigimtį, būk laisva“, – tokią žinutę siunčia bralesių kūrėjai. Moteriškos aprangos kūrėjai kuria tvarią madą – naudoja kokybiškus audinius, kuriuos gaminant nebuvo pakenkta gyvūnams. Visa apranga – rankų darbo, riboto kiekio.

Pagr. nuotrauka - Vida Press, redakcijos archyvas

susiję straipsniai

Rekomenduojame