Pirkiniai

Atsakinga mada: ADIDAS sportiniai bateliai iš 100 proc. perdirbto plastiko

Jau ilgą laiką aplinkosauginis sąmoningumas buvo ADIDAS strategijos epicentre. Apie šį įsipareigojimą mielai pasakoja prekės ženklo tvaraus vystymosi vadovė Alexis Haas.
Reading time 2 minutes
ADIDAS nuotr.

Kada prasidėjo Adidas įsitraukimas į tvarų vystymąsi?

 

Įmonė visada rūpinosi savo gamybos politika, tačiau įsipareigojimas rūpintis tvariu vystymusi prasidėjo prieš dvylika metų, įkūrus mano vadovaujamą departamentą.

 

Kaip šis įsipareigojimas keitėsi per tuos dvylika metų?

 

Net jei nuo pat pradžių tvarus vystymasis buvo Adidas politikos dalis, tai nebuvo įmonės varomoji jėga. Bet taip yra šiandien. Tai – mūsų verslo modelio dalis, netgi fundamentali, ir tai mus išskiria iš kitų.

 

O koks jūsų bendradarbiavimas su organizacija „Parley for the Oceans“?

 

Su šia organizacija milžinišką bendradarbiavimo projektą pradėjome 2015 metais. Kitąmet jau pasirodė pirmieji mūsų programos „Ocean Plastic“ gaminiai – ekoinovatyvių sportinių batelių kolekcija, pagaminta iš vandenynuose rastų ir perdirbtų atliekų. 2017 metais buvo parduota milijonas tokių batų porų, pernai – 5 milijonai, o šįmet šis skaičius turėtų pasiekti 11 milijonų! Ši sėkmė paskatino ir naujausią mūsų tikslą „Out Of Plastic“ –iki 2024-ųjų norime užtikrinti, kad visas mūsų naudojamas poliesteris būtų perdirbtas.

 

Kitas didelis projektas, prie kurio dirbate, – „Futurecraft Loop“. Kas tai?

 

Sieksime visiškai natūralios žiedinės ekonomikos. Įmonėje tai vadiname „Made to be Remade“ – norime, kad visi mūsų gaminiai būtų visiškai perdirbami, kad iš jų būtų galima gaminti naujus gaminius ir tam nereikėtų jokių naujų žaliavų. „Futurecraft Loop“ kol kas tėra viena pora sportinių batelių, jie prekyboje pasirodys 2021 metais, tačiau principas ateityje bus pritaikytas absoliučiai visoms Adidas kolekcijoms.

1567521603336285 374ae484 536618
ADIDAS nuotr.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame