Pirkiniai

Pamirštos 10-ojo dešimtmečio stiliaus pažibos – ką verta įsigyti?

Šiandien mada tarsi apsėsta 90-ųjų stiliaus, nuo sportiškų juosmens rankinių, plačiapečių švarkų, storapadžių kedų iki masyvių auksinių papuošalų. Tačiau, kokios šio laikotarpio detalės liko nepastebėtos?
Reading time 3 minutes

Pamirštos, bet 90-aisiais populiarumą iškovojusios tendencijos šiandien puikiai pritaptų šiuolaikiniame garderobe. Kai kurie drabužiai ar aksesuarai jau tapę klasika, o kiti galėtų aprangai suteikti šarmo. Kokių 10-ojo deš. detalių verta dairytis šiandien?

Šilkinės palaidinės

Užsegamos šilkinės arba žvilgaus plonyčio audinio palaidinės kadaise buvo pirmaujantis biuro aprangos drabužis. Šiandien tokios palaidinės – elegantiška detalė, tiksianti tiek prie griežto kelnių kostiumo, tiek prie džinsų ir kareiviškų aulinių batų.

Liureksas

Liureksas – audinys iš blizgančių arba metalizuoto efekto siūlų. Prieš porą dešimtmečių mažutės liurekso palaidinės uždara dekoltė, susagstomi marškiniai ar prigludusios suknelės buvo vakarėlių pažiba. Šiandien grįžta ne tik šie blizgūs drabužiai, bet ir megztiniai, sijonai, kelnės bei originalus akcentas – puošnios liurekso kojinės ir pėdkelnės.

„Bagetės“

Kas yra bagetė? Tai nedidelė pailga rankinė trumpa rankena, kabinama ant peties. Bagetės atsirado 1997 m., kai mados namai „Fendi“ pristatė pirmąją šio tipo rankinę „Fendi Baguette“. Pavadinimas prilipo dėl rankinės panašumo į pailgą prancūziškos duonos kepalą, vadinamą baguette. Tokių rankinių tendencija ryškiausia buvo tarp 10-ojo dešimtmečio pabaigos ir 2000-ųjų pradžios, galima teigti, kad prie bagetės populiarinimo itin prisidėjo to meto madas diktavęs serialas „Seksas ir miestas“. Ar bagetės grįžta? Taip, rudens-žiemos sezoną šio modelio rankines siūlo ne tik „Fendi“, bet ir „Dior“, „Louis Vuitton“, „By Far“, „3.1 Phillip Lim“.

„Skaliko dantų“ raštu marginti švarkai

„Skaliko dantys“ (angl. – houndstooth) – tai dviejų, dažnai kontrastingų, spalvų geometrinis raštas, pasikartojantis blokelių principu. Šiuo raštu marginti švarkai 90-aisiais itin populiarūs buvo tiek moterų, tiek vyrų spintose. Šaltąjį sezoną tokio rašto švarkai vėl atgimsta, svarbios jų detalės: dvieilis užsegimas, griežtas siluetas, platinta pečių linija, storesnis vilnonis audinys. Stilingi, drąsūs ir šilti – 10-ojo deš. švarkai grįžta į privalomų pirkinių sąrašą.

/

Dideli paltai apvalintais pečiais

Šie paltai, sakytum, atkeliavę dar iš ankstyvųjų gangsterių laikų, dabar pavergė ir naujojo tūkstantmečio madą. Sunkūs, dideli, platūs ir jaukūs, o ryškiausi jų bruožai – apvalinti, platesni pečiai, platūs apykaklės atvartai ir tiesus kirpimas. Didieji paltai tapo Marco Jacobso 2018-2019 m. rudens ir žiemos kolekcijos pažiba, tik šiems dizaineris suteikė daugiau ekspresyvumo dar labiau išplatinęs pečių liniją.

Pagr. nuotrauka - @versace, @balmain, @gucci, @chanelofficial Instagram

susiję straipsniai

Rekomenduojame