Pirkiniai

Lietuvos dizaineriai pataria, kaip išsirinkti tobulas sukneles šventėms

Artėjant jaukiausioms metų šventėms ramybės neduoda ne tik dovanų paieška brangiems žmonėms, bet ir klausimai, kuo puoštis per nesibaigiantį darbo, draugų ar šeimos vakarėlių sezoną.
Reading time 5 minutes

Kaip rasti tobulą suknelę, kuri ne tik padėtų išsiskirti minioje, bet ir būtų patogi bei universali ir pritaikoma ne vienai progai?

 

Stiliaus idėjų švenčių sezonui ieškančioms moterims pataria žymios mados dizainerės, kuriančios išskirtines sukneles ypatingiausioms progoms ir lietuviško dizaino namai „Locals.lt“, po vienu stogu pristatantys kone visus žymiausius Lietuvos dizaino kūrėjus ir daugybę skirtingų spalvų, formų bei stilių suknelių, idealiai tiksiančių ir smagiam darbo vakarėliui, jaukiai vakarienei su šeima.

Nuo minimalizmo iki vakaro karalienės

Mados kūrėja Diana Paukštytė per šventes pataria susikurti kiek trapios ir ramios, bet gundančios, o kartais, rodos, žvilgsniu įžiebiančios smarkiausius gaisrus moters įvaizdį. Tokia moteris vieną minutę rašo eiles slaptame dienoraštyje, o kitą – įžūliai braukia suknelės šleifu šokių aikštelę.

 

„Lieku ištikima dramai. Ir visai nesvarbu, ar moteris pasirinks minimalistinio silueto, vienuolės abitą primenančią juodą suknelę, ar žėrinčiais žvynais siuvinėtą vakaro karalienės apdarą, noriu, kad abiem atvejais ji būtų dramatiška. Mano rūbai skirti neeilinėms asmenybėms – kūrybingoms ir ugningoms savo vidumi, laisvoms ir nepaisančioms standartų. Kokį drabužį bepasirinktų, mano moteris jausis kaip tikra vakaro karalienė,“ – pasakoja D. Paukštytė.

Dizainerė stengiasi kurti įvairiems skoniams ir įvairioms progoms, todėl jos suknelės yra universalios, o siluetai – nuo tiesių iki pūstų. „Be abejo, per Kalėdas norisi jaukumo, todėl tradiciškai naudojau ir daug šildančios vilnelės. Nors ji atrodo lengvutė ir vizualiai moterį tarsi įvynioja į minkštą jaukų voką, vienos ypatingos suknelės, kuriai panaudojome kelis metrus vilnelės, svoris siekė penkis kilogramus. Bet koks malonumas žiemos šventes pasitikti pasipuošus būtent ja – ne tik elegantiškai, bet ir šiltai! Juolab kad tokia suknelė visiškai nekaitina kūno, tad drąsiai galima sėstis prie žvakių šildomo šventinio stalo,“ – pasakoja dizainerė.

Elegancija ir moteriškumas

Subtilumo gerbėjos neprašaus pro šalį pasirinkusios paprastumu, bet ir puošnumu žavinčias „Undress“ sukneles. Dailios ir elegantiškos, svajingos ir prabangios, jaukios ir patogios – „Undress“ kolekcijos išskiria suknelių, jų spalvų ir formų įvairove, tad tai puikus pasirinkimas ir kasdienai, ir ypatingiausioms progoms.

 

„Visų pirmą reikia išsirinkti drabužį, kuris labiausiai tiktų pačiam žmogui. Jis turi jaustis patogiai ir savimi. Šventėms galioja puošnumo kriterijus, norisi puoštis drabužiais, kurie tave tarsi šiek tiek kilsteli virš kasdienybės, leidžia pasijusti ypatingu, todėl aš siūlyčiau rinktis midi suknelių ilgį. Jos puošnios ir labai elegantiškai atrodo prie aukštakulnių batelių. „V“ formos iškirptė priekyje – šiek tiek atidengia, bet labai subtiliai. Idealus pasirinkimas – juoda suknelė. Ji amžiams liks spintoje ir ištikimai tarnaus tada, kai nežinai kuo puoštis, bet idealiai tiks įvairioms progoms – nuo Kalėdų iki gimtadienio ir kitų švenčių,“ – pataria „Undress“ dizainerė Ana Savicka.

Universalumas

Aštri mada su švelniu prancūzišku prisilietimu – taip pristatomas lietuvių dizaino prekės ženklas „Le Slap“. Jų kuriamos suknelės puikus pasirinkimas ruošiantis Kalėdiniam periodui, kai norisi išsiskirti, bet tuo pačiu ir jaustis patogiai bei puoštis ta pačia suknele ir ateityje.

„Ribų nesame nubrėžusios sau, tad jų nebrėžiame ir savo klientėms. Kuriame moterims, merginoms, kartais ir vyrams – visiems, kurie nori būti stilingi, išsiskirti iš minios ir įgauti pasitikėjimo savimi tam neskiriant daug laiko. „Le Slap“ kūriniai – universalūs, todėl, net vilkėdami tą pačią suknelę galite atrodyti vis kitaip. Pavyzdžiui, su ta pačia suknele į darbo vakarėlį galite eiti su aukštakulniais ir būti itin puošni, o susitikimui su draugais pasirinkti baikeriškus batus ir jau atrodyti puošniai, bet daug kasdieniškiau,“ – pasakoja „Le Slap“ kūrėja Vaida Vaičiulienė.

Įvaizdžiui pagardinti – aksesuarai

„Lietuviško dizaino namuose Locals.lt šventinį įvaizdį padės susikurti ir tvarią madą, įkvėptą pačių moterų ir jų grožio, kuriančio prekės ženklo „Flow“ suknelės. Taip pat ką tik pristatytos neformalesnio stiliaus „2ru2ra“ naujausios kolekcijos suknelės, išsiskiriančios originaliais kirpimais. Patogios prabangos ieškančios svajonių suknelę ras „Sauths“ kolekcijoje.

Radus tobulą suknelę, įvaizdį sustiprinti padės stilingų aksesuarų pasirinkimas – nuo prabangių „Simona Samojauskaite Jewellery“ deimantais ar perlais puoštų papuošalų iki išskirtinių roplių odos rankinių, kurias pristato „Kartu“ ar žėrinčių delninių,“ – pasakoja viena „Locals.lt“ įkūrėjų Inga Ramonienė.

Pagr. nuotraukoje -  „Le Slap“ ir „Undress“ suknelės, gamintojų nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame