Pirkiniai

Sezono aksesuaras! Štai taip atgimė pirmoji „it-bag“ rankinė

1997 m. Silvios Venturini Fendi sukurta rankinė „Baguette“ pelnė pirmosios itin populiarios rankinės „it-bag“ vardą. Savo šlovingą gyvenimą ši rankinė tęsia atnaujintais veidais.
Reading time 3 minutes
Mados namų „Fendi“ nuotr., www.fendi.com

Kai kurios rankinės už šlovę turi dėkoti toms, kurioms buvo sukurtos. Štai Louis Vuitton „Speedy 25“ buvo skirta specialiai aktorei Audrey Hepburn (1965 metais), o Hermès modelis „Birkin“ kitai ekranų žvaigždei – Jane Birkin (1984 metais). Tačiau Fendi rankinė „Baguette“ nebuvo sukurta jokiai konkrečiai asmenybei ar aktorei. Bet būtent ši rankinė kai kurias jų išgarsino.

 

Atsiradus modeliui „Baguette“, pasaulyje ėmė skambėti ir sąvoka „it-bag“. Dešimtojo dešimtmečio pažibai skiriami ištisi mados žurnalų puslapiai, ji net minima televizijos serialuose. Kultiniame „Sekse ir mieste“ dėl šios rankinės iš proto eina pagrindinė herojė Carrie Bradshaw, įkūnyta aktorės Sarah Jessica Parker.

Netikėta sėkmė

Už sėkmę „Baguette“ turi būti dėkinga Fendi įkūrėjų anūkei ir dizainerei Silviai Venturini Fendi, kurią paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje perimti vadovavimą Fendi aksesuarų linijai pakvietė mados metras Karlas Lagerfeldas. Ši rankinė sukurta, kai rinkoje karaliavo Prada nailono kuprinės ir rankinės. Bet naujasis gaminys, nepaisant mažo dydžio, kaipmat atkreipė visų dėmesį.

 

Kalbėdama su dienraščiu „The Independent“ dizainerė teigė: „Manau, kad prie stebėtinos rankinės sėkmės prisidėjo faktas, jog moterys su ja rado emocinį ryšį. Tai pirmoji ir širdimi nešiojama rankinė. Ji lyg saugos diržas. Be to, egzistuoja galybė jos variantų, o anuomet toks pasirinkimas buvo retas. Neslėpsime, tokiai sėkmei nebuvome pasiruošę, nebuvome pasiruošę ir jos gaminti tokiais kiekiais. Taip atsirado ir garsusis laukiančiųjų sąrašas.“

 

Šią nedidelę pailgą rankinę dėl spalvų įvairovės lengva pritaikyti prie skirtingų stilių, ji gaminama iš įvairiausių medžiagų, todėl netruko tapti mados pasaulio garsenybe, be kurios nebegalima gyventi. Jai neatsispiria ilgas sąrašas garsenybių nuo „Sekso ir miesto“ vėjavaikės Carrie Bradshaw, dainininkių Rihannos, Madonnos, Jennifer Lopez iki aktorių Sharon Stone, Julios Roberts, Emmos Stone, Freidos Pinto, modelių Adrianos Limos ir Constance Jablonski. Neseniai prie šio sąrašo prisijungė ir šių dienų „it“ mergina Gigi Hadid.

1557231143327768  baguettefriendsforever ny 06 exclusive press

Sugrįžimas

Praėjus dviem dešimtmečiams, rankinė „Baguette“ ir toliau mus verčia svajoti, o šįmet grįžta su nauju trenksmu. Jos proporcijos nežymiai pakeistos, galima rinktis iš padidintų ir mažų modelių, skirtingų audinių ir daugybės net ir pačių ryškiausių neoninių spalvų. Verta atkreipti dėmesį į odinę FF monogramomis margintą versiją, kuri pabrėžia neprilygstamą šių mados namų meistrystę. Pokyčiai tuo nesibaigia – naujoji „Baguette“ gali būti nešiojama ir per petį.

 

Atnaujinę kultinę rankinę, Fendi ją pagerbė ir trimis trumpo metražo filmais, pavadintais #BaguetteFriendsForever. Šie filmai, sukurti Šanchajuje, Honkonge ir Niujorke, jau nuvilnijo per visus socialinius tinklus. Niekuomet nemiegančiame Niujorke kurto filmo centre – nuomonės formuotojos ir manekenės Caro Daur, Natasha Lau, Ebonee Davis ir Melissa Martinez bei jų meilė ir aistra „Baguette“ legendai, kurios istorija dar tikrai nesibaigia...

Tags

mada
stilius
tendencijos
lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame