Pirkiniai

Oda ir tvarumas: stilinga prekės ženklo „kARTu“ kolaboracija su @vunderkinde

Puikiai atpažįstamas Lietuvoje „kARTu“ odinių rankinių ženklas nepasiduoda niūrioms karantino nuotaikoms ir imasi naujo, gaivaus projekto “kARTu stiliaus prieskoniai”. Tai nauja kūrybos ir stiliaus skiltis, kurioje prekės ženklo kūrybos vadovė Ingrida Jasinskė, bendradarbiaudama su įvairaus braižo Lietuvos stilistais, realizuoja pačias unikaliausias stilistų vizijas, o jos atsispindi... rankinių modeliuose!
Reading time 5 minutes

Kolaboracijų tikslas – susipažinti su stilistais iš arčiau ir aptarti svarbiausias tendencijas, pasisemti stilingų patarimų, kaip išsiskirti ar susikurti savitą stilių. Stilistai įsitraukia į kūrybos procesą, susipažįsta su Lietuvoje gimstančių odinių rankinių subtilybėmis ir turi progą stoti į kitą barikadų pusę.

 

Viena jų, nėrusių į naujus kūrybinius vandenis, - Viltė Kinderevičiūtė, socialinėje terpėje dar žinoma kaip Vunderkinde (@vunderkinde). Mergina kelis pastaruosius metus ne tik bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos RnB atlikėjais, žinomais nuomonės formuotojais, grupėmis, stilizuoja įvaizdžius įvairiems vaizdo klipams, muzikos, šalies masto renginiams, tačiau ir pati Instagram platformoje dalijasi asmeninio stiliaus subtilybėmis, vintažiniais atradimais ir unikaliais įvairių prekės ženklų produktais. Ji nebijo viena dieną apsirengti suknelę ir apsiauti aukštakulnius, o kitą - eksperimentuoti ryškiais akcentais, laisvesnio stiliaus rūbais, sportbačiais, pasitelkti nevaržančius siluetus, lydimus patogumo.

1614777204300001 kartu rankine vunderkinde 1 1614777204441283 kartu rankine vunderkinde 2

Viltė nebijo laužyti ir nusistovėjusių taisyklių, būtent tos minties vedama nusprendė parodyti, kaip galima nešioti ne vieną, bet kelias rankines ir vis vien pasiekti vientisą harmoniją. Jos sukurtas derinys puikiai dera prie užimtos stilisto dienotvarkės ir greito gyvenimo būdo. Stilistė mielai dalijasi asmeninėmis įžvalgomis apie madą, stilių ir sukurtą funkcionalų, bet unikalų rankinių derinį.

 

Vilte, papasakok, kas svarbu kuriant asmeninį stilių, ar yra kažkokios taisyklės, kurios padėtų nesuklysti ir atrodyti stilingai? 

 

Manau, jog kuriant asmeninį įvaizdį svarbu įkvėpimo pirmiausia semtis iš savo aplinkos, savo gyvenimo, o tada stebėti įkvėpiančius žmones ar įrašus įvairiose platformose. Aklai nekopijuoti. Mano nuomone, apie žmogų labai daug gali pasakyti jo mėgstama muzika ir tai gali būti geras atspirties taškas formuojant asmeninį stilių. Siūlau per daug nesivaikyti laikinų tendencijų, atkreipti dėmesį į tai, kas tinka ir patinka, taip pat labai svarbu atsižvelgti į savo figūros tipą. Nebijoti eksperimentuoti ir maišyti stilius!

 

Kokį vaidmenį atlieka rankinė bendrame tavo įvaizdyje? 

 

Labai mėgstu rankines ir stengiuosi jas pirkti kuo įvairesnes. Mėgstu ryškias spalvas, kurios tampa puikiu įvaizdžio akcentu. Rankinė man ne tik priemonė patogiau nešiotis daiktus, bet ir labai svarbi įvaizdžio detalė! 

 

Kokios yra šiandieninės rankinių ir kuprinių tendencijos? 

 

Rankinės “be rankenų” / per petį. Taip pat – rankinės, kurios atrodo kaip žvejo tinklai. Po praėjusio sezono dar niekur nedingo ir mini rankinės, kurios dažniausiai būna nepraktiškos ir labiau nešiojamos lyg aksesuarai. Ryškios spalvos, plunksnos, masyvios grandinės – šių metų tendencijos. 

1614777244213383 kartu rankine vunderkinde img 9053

Papasakok apie savo sukurtą rankinių rinkinį! Kas įkvėpė pasirinkti būtent tokius modelius? 

 

Pasirinkti tokius rankinių modelius įkvėpė tai, jog jau daug metų dėlioju būtent tokius rinkinius. Nors visada su savimi nešiojuos daug daiktų, labai nemėgstu didelių rankinių. Mieliau renkuosi mados sferoje ilgus metus skaičiuojantį tote bag stiliaus krepšį kompiuteriui, pakrovėjams, užrašinėms ir mažesnių gabaritų rankinę piniginei, raktams ir t.t. Nereikalingus daiktus nusimetu automobilyje, tad nereikia visą dieną vargintis dideliais svoriais. Kiekvienas stilistas gali patvirtinti, jog įtemptomis dienomis, kai ruošiesi fotosesijoms, filmavimams, su savimi reikia nešiotis daug maišų, drabužių, todėl kiekvienas papildomas svoris labai trukdo.

 

Kaip pasirinkti sau tinkamą rankinę? Kokia ji turi būti kasdienai – mažesnė ar tokia, kurioje tilptų visas gyvenimas?


Labai individualu. Manau, jog būtent pagal tai, kiek tau reikia nešiotis daiktų ir reikia spresti, kokią rankinę įsigyti. Atkreipti dėmesį į tai, kokių spalvų drabužius nešiojate, kokias kitas rankines turite savo spintoje, ar rankinė turi susilieti su įvaizdžiu, ar kaip tik norite jos kaip akcento. Jei dažniausiai rengiatės tamsiai ir įsigysit ryškios, į akį krentančios spalvos rankinę – ji bus puikus akcentas. Tik iš savo patirties galiu teigti, jog ryškių spalvų rankinės nusibosta daug greičiau... Taip pat svarbu tiksliai nuspręsti kiek pinigų galit skirti šiam pirkiniui ir pagal tai ieškoti sau tinkamiausio varianto. Mano nuomone, geriau turėti vieną, ilgai tarnaujančią, kokybišką rankinę, negu kalnus greitosios mados prekės ženklų rankinukų. 

1614777379281055 kartu rankine vilt  kinderevi i t  28

Kas kiek laiko spintą turėtų papildyti nauji pirkiniai, o morališkai pasenę – iškeliauti į naujus namus? 

 

Jokių taisyklių nėra – priklauso nuo žmogaus poreikių ir finansų. Aš mėgstu kiekvieną sezoną bent minimaliai atnaujinti garderobą. Jei per metus neradai progos apsirengti drabužio – greičiausiai tau jis nereikalingas. Džiugu, kad šiais laikais yra tiek daug puikių platformų pardavinėti dėvėtus drabužius ir tau nereikalingas pirkinys gali prisikelti antram gyvenimui. 

 

Sėkmingas apsipirkimas, kas tai? Kaip taupyti pinigus ir neiššvaistyti jų nereikalingiems pirkiniams? 

 

Sėkmingas apsipirkimas – kai nusiperki tik tai, ką nešiosi. Kvailiausi pirkiniai į namus atkeliauja išpardavimų metu, todėl siūlau, prieš perkant kažką naujo, apsižiūrėti jau turimus drabužius, apgalvoti derinius ir susiplanuoti pirkinius. Aš mėgstu iš karto nepirkti drabužių (jei tai gaminiai ne iš dėvėtų parduotuvių) ir apmąščiusi, ar tikrai reikia to daikto, grįžti po kelių dienų. Kiek nereikalingų pirkinių išvengiau šiuo stebuklingu būdu... 

 

susiję straipsniai

Rekomenduojame