Pirkiniai

Kolekcija, įkvėpta to, kas tampa nereikalinga ir yra išmetama

Šiandien ekologijos tema labai aktuali, todėl ši Reda Paula kolekcija – refleksija į aplinkos taršos problemas.
Reading time 2 minutes

Iš vaikystės pamenu – mūsų šeima taupydavo viską: elektrą, vandenį, maistą. Bet kita vertus, buvome šiukšlintojai – važiuodami automobiliu ledų pakuotes mesdavome per langą. Šiandien jau ir mano šeima neabejinga aplinkos taršai. Tačiau vis dar plinta dviprasmybės ekologiškumo atžvilgiu.

 

Šia kolekcija kalbu apie dvigubus standartus. Dalis visuomenės deklaruoja, kad atliekas rūšiuoja, bet taip pat perka didelius kiekius produkcijos, jos nesuvartoja ir išmeta. Esu sutikusi nemažai žmonių, kuriems yra „kieta” išmesti maistą, nes jis vakarykštis. Arba telefono kroviklį, nebpabandžius sutaisyti, nes pastarasis buvo pigus. Mes perkame daug ir pigiai, o nesuvartoję gražiai išrūšiuojame.

Mes perkame daug ir pigiai, o nesuvartoję gražiai išrūšiuojame.

Mano pavasario ir vasaros 2019 metų kolekciją įkvėpė visa tai, kas tampa nereikalinga, išmetama. Toks neatsakingas vartojimo požiūris skatina aplinkos taršą. Sąmojingumo ir brandos aš siūlau įkėpti per kultūros paveldą ir gamtos teikiamus išteklius. Mano dizaino sprendimais tapo sugadintų, išardytų, nuplėštų daiktų išvaizda. Modeliuose vyrauja asketiškos detalės: atbrizgimai, skylės, virvė, skirtingos sagos, kuriuos kontrastuoja su atlasiniu lygumu ir blizgumu.

1553165342254063 image21553165363370475 image8
1553165363537872 image91553165579265016 image4

Kolekcijoje naudoju tik natūralias medžiagas, draugiškas mūsų odai. Didžioji dalis modelių – iš lino. Ši medžiaga – ekologiška ir nepaprastai svarbi mūsų tautos kultūrinio paveldo dalis. Skiautinių dizainams naudoju tarpgamybinius audinių likučius iš masinės siuvimo įmonės. Kuridama kolekciją bendradarbiauju su pynėju iš vytelių. Rankinė sukurta iš lietuviško karklo.

Tai duoklė tradiciniams amatams ir vietinės gamtos turtams. Kolekcijos modelių siluetai pusiau prigludę, lengvi, švarūs. Dominuoja prislopintos šviesios spalvos: balta, pilka, rožinė, smaragdo, natūralaus lino.

 

Reda Paula vizualiniu identitetu tapęs maketavimas iš gofruoto audinio šioje kolekcijoje įgauna dar didesnį lengvumo, efemeriškumo jausmą. Čia lyg bangos įsilieja į kūrinius, suteikia judėjimo į priekį, gyvybės ir vilties nuojautą.

 

Susimąsčiusi, kurianti, keičianti, romantiška maištautoja – tokia kolekcijos moteris. Tikiu, kad saikas, natūralumas, kultūrinės vertybės, pagarba aplinkai – galėtų būti dalykai, dėl kurių lengvai pakvaištama.

Fotografas: Vaidas Jokubauskas

Stilistė: Miglė Kazėnaitė

Makiažas ir šukuosena: Vytautė Žaliaškevičiūtė

Modelis: Laura Aleks

susiję straipsniai

Rekomenduojame