Pirkiniai

Kaip stilingai derinti odinius drabužius ir aksesuarus?

Tendencija, kuri visus kitus aprangos sluoksnius nustumia į antrą planą – modernia klasika linksniuojama odos imitacija. Kodėl ne pati oda, klausite? Todėl, kad pasaulis vis labiau atsisuka į tvarios ir etiškos mados pusę.
Reading time 3 minutes
Vida Press nuotr.

Dabar madinga bet kokia odos imitacija bet kokio stiliaus derinyje. Oda tiks ypatingam vakarui, greitiems pietums, apsipirkimui mieste ir neįpareigojančiai darbo dienai. Galite neabejoti pirkdama bet kokią odos detalę – rinkitės švarką, sijoną, suknelę, marškinius ar kelnes – kiekvienas drabužis bus vertas atskirų aplodismentų ir dėmesio. Šiuo atveju taisyklė „mažiau yra daugiau“ galioja su išlyga – odiniai drabužiai retai atrodo minimalistiškai – jie sukuria charakterį ir į derinį įneša modernumo. Tačiau svarbu nepersistengti ir dėvint odines detales neperkrauti derinio detalėmis: papuošimais, papuošalais, skirtingomis medžiagomis ir net spalvomis.

 

Odos imitacijos „mėgsta“ neutralias spalvas (pilka, juoda, ruda, kūno, rusvai žalsva), tačiau jomis galima sukurti ir ryškų kontrastą (raudona, žalia). Jeigu ieškote puošnaus derinio su odos detalėmis, nebijokite rinktis drąsesnių sprendimų. Odiniai rūbai nesibaigia švarkeliais, todėl ieškokite įvairaus kirpimo odinių suknelių. Jos gali būti ilgos, trumpos ar midi, neprašausite, jei pasirinksite asimetriško kirpimo suknelę. Ieškokite neutralių spalvų suknelės, o jei šventės tonas leidžia – rinkitės raudoną ar rusvai žalsvą.

 

Taip pat puošnesnei progai tiktų midi arba mini ilgio odinis sijonas. Nebijokite įvairesnių dizaino sprendimų – jis gali būti puoštas užtrauktuku ar grandinėmis. Čia rinkitės drąsesnius drabužius ir prie sijono derinkite odinius marškinius arba švarkelį. Svarbiausia, kad neišsišoktų spalvos. Puošniam deriniui žvalgykitės vienspalvių arba neutralių su kontrastu, pavyzdžiui, kūno, ruda, juoda, pilka. Prie šių derinių galite rinktis kerzinius batus grubesniu padu arba, atvirkščiai – aulinius aukštakulnius, kurie sugrakštins įvaizdį. Derinkite odinę rankinę ir ne itin išsišokančius papuošalus.

Kurdama kasdienį įvaizdį stenkitės, kad odos nebūtų per daug. Galite rinktis matinės odos kelnes arba sijoną. Prie jų derinkite paprastus, kitos medžiagos marškinius, golfą ar švarką. Viršutinės dalies detalės gali būti ryškios spalvos, raštuotos, pavyzdžiui, puoštos langeliais ar dryželiais. Rinkdamasi kelnes ar sijoną stenkitės neišsišokti su spalvomis ir ieškokite neutralių atspalvių.

Taip pat kasdienai galite rinktis odinius marškinius ar švarką. Juos derinkite prie bet kokio kirpimo džinsų. Tai sukurs tikrai charakteringą kasdienį derinį, kuris tiks tiek pietums mieste, apsipirkimui, tiek netikėtam apsilankymui vakarėlyje. Kasdieniame derinyje tiks sportbačiai, auliniai ir grubesni kerziniai batai bei paprasta odinė rankinė. Venkite papuošalų, nes jie paprastam kasdieniam deriniui gali suteikti per daug „vakarinio“ įvaizdžio.

Atminkite, kad odos detalės nėra pats tinkamiausias sprendimas vilkėti darbo aplinkoje, nebent biure vyrauja absoliučiai nesuvaržytas aprangos kodas. Odos detalės – viena ryškiausių mados tendencijų, kuri universaliai tiks įvairioms progoms. Neperženkite persipuošimo ribos ir tarpusavyje derinkite neutralius, prigesintus atspalvius, stenkitės išlaikyti kiek įmanoma daugiau minimalizmo.

susiję straipsniai

Rekomenduojame