Pirkiniai

9 profesionalų patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti švarkus, kad jie džiugintų ilgiau

Švarkas turėtų tarnauti ne vienerius metus, neužtenka nusipirkti kokybiško, geros audinio sudėties švarko, labai svarbu ir tinkama jo priežiūra.
Reading time 5 minutes
„Coat Creators“ nuotr.

Daug maloniau vilkėti švarką, kuris nepraranda pradinės prekinės išvaizdos net ir po kelių sezonų. „Coat Creators“ paltų ir švarkų siuvimo specialistai vasarai siūlo rinktis švarkus iš lino, medvilnės, plonos vilnos ir kašmyro. Šie pluoštai yra natūralūs, draugiški aplinkai ir malonūs žmogaus kūnui.

 

Nustebsite, tačiau karštą vasaros dieną patariama dėvėti drabužius iš plono vilnos audinio, kuris turi savybę išlaikyti didelį kiekį drėgmės, nors oras yra karštas ir sausas. Dėvint vilnonius gaminius santykinė odos paviršiaus drėgmė yra pakankamai aukšta, išgarinamas minimalus drėgmės kiekis, todėl kūnas neprakaituoja.

 

Medvilnė puikiai tinka drabužiams, kurie tiesiogiai liečiasi su žmogaus oda. Medvilnės pluoštas leidžia kvėpuoti kūnui ir tuo pačiu apsaugo jį nuo perkaitimo.

 

Iš visų audinių linas sudaro geriausią mikroklimatą odai, jis laidus orui, gerai sugeria drėgmę ir prakaitą. Linas nepakeičiamas vasarą, nes tolygiai išsklaido drėgmę, palaiko vienodą kūno temperatūrą. Dėvimas lininis gaminys su laiku tampa vis minkštesnis ir švelnesnis, bei puikiai prisitaiko prie kūno, ilgai išlaiko spalvą.

Linas nepakeičiamas vasarą, nes tolygiai išsklaido drėgmę, palaiko vienodą kūno temperatūrą.

Klasikinių švarkų priežiūra yra sudėtingesnė, nei daugelio kitų drabužių, tad kiek ilgai tarnaus gaminys, priklauso nuo įdėtų pastangų jį prižiūrint. Šiandien pasaulyje ypač aktualios aplinkos taršos problemos, todėl „Coat Creators“ dizainerė Reda pateikia patarimus, kaip teisingai ir atsakingai prižiūrėti švarkus, kad jie tarnautų ilgiau.

1559216152117407 dsc 0288size1559216193685923 dsc 0205size

Švarką neškite į valyklą

 

Siuvant švarkus naudojamos tam tikros apdorojimo technologijos, pavyzdžiui, audinio paklijavimas, o norint išlaikyti dailią pečių liniją, naudojami petukai. Dėl šių priežasčių švarkų nepatartina skalbti skalbimo mašinoje arba rankomis. Švarkus rekomenduojama nešti į valyklą. Taip išvengsite nepageidaujamų raukšlių ir gaminys išlaikys pradinę formą.

Atsakingai rinkitės valymo įmonę

Pasidomėkite, kokius cheminius preparatus naudoja valykloje. Venkite cheminio valymo ir rinkitės alternatyvas – ekologišką šlapią valymą ar kitus. Cheminio valymo arba kitaip sauso valymo metu naudojamas itin toksiškas chemikalas, kuris, kaip įrodė „Pasaulio sveikatos organizacija“, gali sukelti sveikatos problemas.

Švarkus vėdinkite

Į valyklą švarko dažnai nešti nereikia. Per dažnas gaminių valymas gali sutrumpinti jų gyvavimą. Jeigu gaminys neturi dėmių jį užtenka pravėdinti lauke, taip išgaruos prakaito kvapas ir atsiras oro gaiva. Labai svarbu vėdinamo drabužio nepalikti prieš saulę ar drėgname ore. Veikiant tiesioginės saulės saulės spinduliams medvilninis audinys pagelsta ir palaipsniui pradeda dūlėti. Drėgmė ir užterštas oras pagreitina šį procesą. Vilnonių gaminių taip pat negalima vėdinti saulėje, kadangi audinys gali išblukti ir pagelsti. Linas atsparus saulės spinduliams ir beveik neblunka.

Nedelsdami išvalykite dėmes

Naudokite šepetėlį arba ekologišką muilą išvalyti dėmei. Kuo senesnė dėmė, tuo sunkiau ją pašalinti, todėl nedelskite - valykite kuo greičiau. Pasidomėkite, kokias dėmes ir kokiomis natūraliomis priemonėmis galima išvalyti.

Kabinkite ant plačių pakabų

Tokiu atveju pečių zona nepraras savo formos. Pakabinę patikrinkite, ar apykaklė ir atvartai neužlinkę, ar pakabos dydis tinkamas. Nelaikykite spintoje sulankstytų švarkų, gali atsirasti audinio lūžiai, kurie vėliau bus neišlyginami.

1559216533585046 dsc 1323size1559216542015765 dsc 0223size

Venkite plastikinių maišų

Pasibaigus sezonui, švarkus patartina laikyti medžiaginiuose maišuose, kuriuose cirkuliuoja oras. Venkite plastikinių maišų, kuriuose drabužis nesivėdina, be to jie nepatvarūs ir greitai plyšta. Nesudėkite į vieną maišą labai daug gaminių, nes jie gali susispausti ir prarasti savo formą. Laikykite sausoje vėdinamoje patalpoje, priešingu atveju vilnos gaminius gali užpulti kandys.

Rekomendacijos etiketėje

Atidžiai peržiūrėkite vilnos švarkų etiketes, kai kuriuos jų galima lyginti tik žemoje temperatūroje, o kai kurių išvis negalima lyginti. Lyginimas nėra rekomenduojamas vilnos audiniams, kurie linkę į blizgumą. Tokiu atveju jums reikėtų išgarinti lygintuvo garais neliečiant audinio paviršiaus. Lininiams ir medvilniniams švarkams tinkama aukštesnė temperatūra. Lyginant lininius gaminius gali prireikti kantrybės, nes tai tvirtas ir glamžus pluoštas. Švarką lyginkite tik tokiu atveju, jeigu tikrai reikia ir tik tokia temperatūra, kokia rekomenduojama etiketėje. 

Išsaugokite gaminio priežiūros etiketę

Nusipirkę naują švarką, nenukirpkite priežiūros etikečių, o jeigu nukerpate – neišmeskite. Jos reikalingos tiek jums, tiek valyklos darbuotojams, tiek tekstilės gaminių perdirbėjams.

Sutaisykite, neišmeskite

Pasitelkite fantaziją ir neišsivalančią dėmę ar nedidelę skylutę paslėpkite patys arba nuneškite siuvimo meistrui. Vien Lietuvoje tekstilės atliekų per metus susidaro dešimtys tūkstančių tonų, tekstilė tai yra antra po naftos pramonė, kuri labai teršia aplinką.

Pats svarbiausias patarimas - pirkite tokį švarką, kurį tikrai dėvėsite ne vieną kartą ir rūpinkitės juo tik tiek, kiek reikia, venkite nereikalingo išteklių naudojimo. Kai švarkas atsibos, jį perdirbkite, parduokite ar atiduokite. Prieš pirkdami naują drabužį pasirūpinkite, kad dėvėta tekstilė mus supančią aplinką terštų mažiau. Jokiu būdu tekstilės gaminių negalima išmesti į ne tam skirtus konteinerius.

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame