Popkultūra

E. Fanning: buvau absoliuti maža keista mergaitė ir man tai patiko!

Dvidešimtmetės Elle Fanning biografijoje daugiau filmų nei metų.
Reading time 8 minutes

Dvidešimtmetės Elle Fanning biografijoje daugiau filmų nei metų. Būdama vos trejų, ji kartu su Seanu Pennu ir Michelle Pfeiffer filmavosi juostoje „Aš esu Semas“ (angl. „I Am Sem“). Nuo tada ji dirbo su pačiais garsiausiais režisieriais, kurių sąrašas gniaužia kvapą: Davidas Fincheris, Alejandro Gonzálezas Inárritu, J. J. Abramsas, laukia Woody Alleno eilė ir, žinoma, Coppolos duetas – tėvas ir dukra. Tačiau labiausiai žavi natūralus jos sugebėjimas keisti žanrus ir dirbti su garsiausiais mados pasaulio vardais. Elle – mūsų epochos mūza. 2017-ieji buvo jos sėkmės metai: E. Fanning sukūrė keturis filmus, dalyvavo Kanų festivalyje ir tapo dviejų prekės ženklų – L’Oréal Paris ir Miu Miu – veidu. Tačiau 2018-ieji jai turėtų padėti dar labiau įsitvirtinti mados ir kino pasaulyje.

 

E. Fanning tikrai neprimena tipinio Holivudo sudėtingo vaiko. Ji spinduliuoja meile gyvenimui ir spontaniškumu, nuolat iš visko juokiasi. Juokas jai ir būdas mažiau rūpintis sudėtingais gyvenimo dalykais. Tad jūsų dėmesiui – nuotaikingas ir gyvas susitikimas.

 

Esate dar labai jauna, o karjera jau labai ilga. Ar kartais nesijaučiate... sena?

Elle Fanning: oho! (Juokiasi.) Tikra tiesa, kad pradėjau vaidinti būdama labai jauna – kaip ir mano sesuo Dakota. Daug laiko praleidome filmavimo aikštelėse, apsuptos suaugusiųjų. Didelę vaikystės dalį praleidau kalbėdamasi su už save vyresniais žmonėmis ir gerai su jais jaučiausi. Tad, taip, kartais jaučiuosi sena (juokiasi). Kita vertus, jaučiuosi jauna savo amžiaus mergina, ypač kai galvoju, kiek aš dar nepadariau.

 

Girdėjau, meluojate „Uber“ taksistams?

Taip. (Juokiasi.) Nors turiu vairuotojo pažymėjimą, Los Andžele bijau vairuoti, todėl dažnai naudojuosi „Uber“ paslaugomis. Dažniausiai vairuotojai nežino, kas esu, todėl, užsimezgus pokalbiui, galiu tapti kuo tik noriu. Visada pasirenku vis naują profesiją: buvau profesionali tinklinio žaidėja, dviejų vaikų mama... Turiu daug gyvenimų. (Prapliumpa juoktis.)

 

O kas esate dabar?

(Elle pažiūri į savo drabužius.) Šiandien dėvima Miu Miu kolekcija mechaniškai prabangi, turi daug detalių... Tad būčiau su automobiliais dirbantis žmogus. Kiek keistas ir ekscentriškas. Beje, tuo man ir patinka šis prekės ženklas – jų drabužiai galėtų būti rodomi filmuose. Kiekvienas jų man primena filmo herojų, atrodo, kad turi savo gyvenimą.

 

Koks drabužis labiausiai atitinka jus?

Hmm... Tai būtų balta lengva suknelė. Manau, kad tai drabužis, kurį, galvodami apie mane, įsivaizduoja draugai. Retai dėviu juodą, kur kas dažniau – pastelines spalvas. Ir pati esu išblyškusi, labai šviesių plaukų, bet man tai labai patinka... Kartais esu panaši į vaiduoklį, bet man tai patinka (juokiasi).

Vairuotojai nežino, kas esu, todėl, užsimezgus pokalbiui, galiu tapti kuo tik noriu.

Smeigėmis siuvinėto krepo suknelė, denimo kombinezonas ir grūdintojo stiklo auskarai, MIU MIU

Sofios Coppolos filme „Lemtinga pagunda“ (angl. „The Beguiled“) vaidinate vilkėdama senoviškais kostiumais. Tas pat laukia ir naujame Mélanie Laurent filme „Galvestonas“ (angl. „Galveston“). Ar kostiumai – jūsų aistra?

Mélanie filme kostiumai nebus senoviški. Veiksmas vyksta 1980-aisiais, tad korsetų nedėvėsime. O štai „Lemtingoje pagundoje“ kostiumai buvo nuostabūs. S. Coppola turi puikų estetikos pojūtį, daug laiko skyrėme bandymams, kad atrastume tinkamą stilių ir tobulą kiekvieno personažo makiažą. Tačiau korsetai nebebuvo tokie smagūs. Juos reikėjo labai suveržti, kiekvieną rytą stilistas ateidavo padėti mums apsirengti, nes vienai su sagutėmis ir raišteliais susitvarkyti tiesiog neįmanoma. Senais laikais kuo labiau suveržti korsetus padėdavo actas – išgėrus jo susitraukdavo organai ir, op, veržiam!

 

Tikrai? Pasibaisėtina! Niekada jo nesirengčiau. Tačiau šiame filme esate bloga mergaitė. Ar tokią savo pusę norėjote pažadinti?

Manau, kad galiu tokia būti... Sofią pažįstu nuo 11 metų, ji matė, kaip aš augu. Kai pasiūlė šį vaidmenį, pasakė, kad labai džiaugiasi galėdama man pasiūlyti būti blogiukei. Vaidinti buvo labai linksma, nors kai kuriose scenose abi rausdavome. Atrodo, abi susigėsdavome, bet vėliau prapliupdavome kvatotis.

 

Filmo komanda – beveik vien moterys, dabar atėjo metas dirbti su Mélanie Laurent. Ar sąmoningai renkatės dirbti su moterimis?

Tikra tiesa, kad pastarosios trys mano režisierės buvo moterys. Tačiau tai nebuvo sąmoningas veiksmas, kitaip tariant, tai nėra priežastis pasirinkti ar nepasirinkti filmo, tačiau esu dėl to laiminga. Filmavimo komandai reikia kuo daugiau moterų – jų požiūris į gyvenimą yra kitoks, būtina jį rodyti. Reikia mažas mergaites įkvepiančių filmų, kuriuose būtų rodomos daugialypės moterys.

 

Kuris moters personažas jus pačią labiausiai sukrėtė?

Man labai patinka Sissy Spacek filme „Dykynės“ (Terrence’o Malicko 1973 m. filmas „Badlands“ – red. Past.). Dirbote su daugybe prancūzų: Mélanie Laurent, Lolita Lempicka, Woodkid... Ar slapta panorote tapti prancūze? Žinoma! Juk filmavausi ir su Charlotte Gainsbourg. Be to, pastaruoju metu Prancūzijoje praleidau nemažai laiko. Papasakosiu linksmą istoriją. Kai buvau maža, mėgau išdidžiai sakyti: „Paryžius yra mano mėgstamiausias miestas pasaulyje...“ Nors jame nė nebuvau (juokiasi). Dabar galiu patvirtinti – tai mėgstamiausias miestas pasaulyje.

 

Su kuriais dar prancūzais norėtumėte dirbti?

Esu vakarieniavusi su Marion Cotillard – labai norėčiau su ja filmuotis. Bet žinote, kad didžiojoje dalyje filmų ji miršta arba jai kas nors nutinka? Pasiruoškite tam. (Juokiasi.) Gerai, aš pasiruošusi! Ji tikrai nepaprasta.

Marginto šilko paltas su siuvinėta apykakle, medvilninio poplino kombinezonas ir grūdintojo stiklo auskarai, MIU MIU

Esate kitų kūrybinio pasaulio dalis – ar tai būtų kinas, ar mada. Ar nesinori pačiai imtis kūrybos?

Visada svajojau režisuoti filmą. Nemažai rašau.

 

Koks būtų jūsų kino pasaulis?

Turiu pagalvoti. Viskas priklauso nuo istorijos, kurią nori papasakoti. Kinas nuostabus tuo, kad jame gali būti tuo, kuo nori, daryti, ką nori. Man labiau patinka liūdni filmai, net tie, kurie panardina į depresiją ( juokiasi).

 

Tada tikrai galite kurti kartu su Marion Cotillard!

Taip, tikrai! Būtų puiku, kad Marion vaidintų mano režisuojamame filme.

 

Kaip jums pavyksta suderinti meninius ir komercinius projektus? Kaip atrandate pusiausvyrą?

Mano galva, socialiniai tinklai viską pakeitė. Šiais laikais aktorės gali atsiduoti ir kitoms sritims, pavyzdžiui, madai. Man visuomet patiko drabužiai: vaikystėje buvau jų tiesiog apsėsta, labai patiko juos derinti... Mama man leisdavo eksperimentuoti, dėvėti, ką noriu, net jei tai būdavo keista.

 

Buvote maža keista mergaitė?

Absoliuti maža keista mergaitė! (Juokiasi.) Tai tęsėsi iki licėjaus, tada ėmiau atrasti save. Man patiko būti kiek keistai. Nešiojau akinius, nes nieko nemačiau, ir rinkausi pačius keisčiausius rėmelius – ryškius, blizgius, raudonus. Jie buvo labai kieti. Iš manęs tyčiodavosi, tačiau man tie akiniai labai patiko.

 

Tapote L’Oréal Paris veidu... Ar galėtumėte mums pademonstruoti tą tobulų plaukų galvos pasukimo judesį?

O taip, manau, galiu!

 

Galite pasitreniruoti...

Aš pasiruošusi!

 

Languotos vilnos paltas, langeliais margintos taftos kombinezonas siuvinėta apykakle, medžiaginis diržas, Miu Miu. Baltojo aukso kaklo papuošalas „Archimede“ su apvaliais, pailgais ir kriaušės formos deimantais, špineliais ir opalu, VAN CLEEF & ARPELS

Baltojo aukso kaklo papuošalas „Palmyre“ su deimantais, AN CLEEF & ARPELS; smeigėmis siuvinėto krepo suknelė, denimo kombinezonas ir grūdintojo stiklo auskarai, MIU MIU

Pagr. nuotraukoje - margos odos švarkas, smeigėmis siuvinėtas kininio krepo kombinezonas, MIU MIU

Fotografas – Mathieu Césaris

Stilistė – Vanessa Bellugeon

Papuošalų parinkimas – Emily Minchella

Plaukų stilistas – Davidas Bariebi

Vizažistė – Gina Kane

Fotografo asistentas – Jeanas-Patrickas Simonetti

Stilisto asistentė – Gabriela Cambero

susiję straipsniai

Rekomenduojame