Popkultūra

Modelio A. Muse karjeros posūkis – linksmosios mados dizainerė

Topmodelis Arizona Muse nusprendė pradėti kurti madą. Monogramomis dekoruoti nertiniai, kaktusais puoštos palaidinės, – pirmoji kolekcija aiški, švari ir tiksli.
Reading time 4 minutes

Apie ką svajojote vaikystėje? Ar tose svajonėse buvo vietos madai?

Visiškai ne. Norėjau tapti architekte arba raitele. Labiau įsivaizdavau save piešiančią namus nei drabužius! Užaugau Santa Fė, meniškoje aplinkoje (jos tėvas prekiavo meno kūriniais – aut. past.). Be to, daug jodinėjau... Mada manęs netraukė.

 

Kaip ji vis dėlto atsirado jūsų gyvenime?

Los Andžele mane pastebėjo talentų medžiotojai. Man buvo gal 18 metų... Pirmasis agentas, buvęs modelis, mane pristatė agentūrai „Next LA“. Vėliau buvo ilga pertrauka, susilaukiau sūnaus Nikko. Ir tik tada, per 2011 m. pavasario ir vasaros mados savaitę, prasidėjo karjera. Man tada buvo 22-eji.

 

Pirmąją kolekciją sukūrėte kartu su „Majestic Filatures“... Kodėl su jais?

Iš naujo atradau tai, kas jau seniai mane žavėjo architektūroje: kūrybinis procesas, galimybė atsispirti nuo idėjos ir ją galutinai įgyvendinti. Man asmeniškai labai patiko kurti, būti atsakingai už kolekciją, priimti sprendimus. „Majestic Filatures“ labai tam tiko.

 

Koks buvo jūsų kolekcijos tikslas?

Pasiūlyti linksmų, džiaugsmingų, smagių drabužių. Ir suvokti, kad žmonės gerai jaučiasi juos vilkėdami. Tikrai norėjau, kad su šia kolekcija būtų smagu. Pridėjau jai keletą asmeninių detalių: žvaigždžių, kaktusų...

 

Jei reikėtų pasirinkti tik vieną kolekcijos modelį, kas tai būtų?

Kašmyro megztinis, kurį šiandien ir vilkiu. Taip pat jūreiviško stiliaus palaidinė trumpomis rankovėmis. Labai mėgstu marškinėlius, jau kelerius metus juos perku iš „Majestic Filatures“.

 

Kaip patartumėte dėvėti garsiuosius „Majestic“ marškinėlius?

Vakarieniaudama, jei noriu atrodyti gražiai, bet ne per daug išsipusčiusi, ant marškinėlių velkuosi švarką, derinu gražias kelnes ir batelius. Keista, bet paprasti drabužiai gali padėti pasijusti unikalia.

 

Ši kolekcija – naujo etapo pradžia?

Tikrai taip. Jau rengiu kitus kūrybinius prêt-à-porter projektus, tad, manau, tęsiu bendrą darbą su „Majestic Filatures“.

O kokią matote savo, kaip modelio, ateitį? 

Man patinka mano darbas. Smagu pristatyti drabužius, pozuoti. Modelio darbas leidžia daug keliauti, atrasti naujas šalis, miestus... Keliauti atostogaujant nuostabu, bet beveik taip pat gerai ir keliauti dirbant, nors turiu pripažinti, kad labai mėgstu Londone gatvėmis žygiuoti su sūnumi, valgyti su juo ir kartu miegoti!

 

Kokiomis mados pasaulio asmenybėmis žavitės labiausiai? 

Mados namais Yves Saint Laurent. Jie, beje, šiandien nebeegzistuoja, dabar jie vadinasi Saint Laurent Paris... Kalbant apskritai, man patinka viskas, kas elegantiška: mada, grožis, ketvirtojo dešimtmečio gyvenimo būdas, Stellos McCartney kūryba. Man pasisekė tris kartus demonstruoti jos kūrinius. Puikiai pažįstu tiek ją, tiek jos seserį Mary. Man patinka jos prekės ženklas. Ne tik todėl, kad jos drabužiai sukurti būtent moterims, bet ir todėl, kad ji eina į priekį, siūlo tvarią madą. Stella nešvaisto medžiagų, nenaudoja toksiškų dažų ir jokių gyvūninės kilmės medžiagų. Jos prekės ženklas yra etiškiausias prabangos pasaulyje.

 

Ar ir jūs pati esate kovotoja?

Tikrai taip. Savo ruožtu mąstau, kaip mados pramonę paversti tvaresne, kaip kiekvienas prekės ženklas ir dizaineris galėtų pasitarnauti aplinkosaugai. Šūkis „Išgelbėsime planetą“ skamba nuvalkiotai, reikia, kad kiekvienas keistų savo įpročius, sumažintų, pavyzdžiui, plastiko vartojimą. Daugelis jau stengiasi... Tai turėtų būti visuotinis refleksas.

Pagr. Nuotrauka – Arizona Muse vilki savo kolekcijos „Majestic Filatures“ megztinį, nuotraukos teisės saugomos

susiję straipsniai

Rekomenduojame