Popkultūra

Aktorius W. Smithas – talentas, sėkmės vaikis ar savimyla?

Per trisdešimt karjeros metų, pakilimai, nuopuoliai ir apkalbos – Willas Smithas žino, kaip atsilaikyti ir prisikelti. Jo galvoje, kaip ir karjeroje, – kontrastai.
Reading time 4 minutes

Willas Smithas, būdamas dvidešimt dvejų, suvaidino seriale „Belero princas“ ir tapo megažvaigžde. Jis matė ir šilto, ir šalto, aukštai kilo („Vyrai juodais drabužiais“, „Nepriklausomybės diena“, „Ali“), ir žemai puolė („Žemė – nauja pradžia“). Puikus komikas, juokingas ir spontaniškas aktorius (pažiūrėkite puikų Fredo Schepisi filmą „Šeši skyrybų laipsniai“ (angl. „Six Degrees of Separation“), regis, dėl narciziškumo keletą kartų netikusiai pasirinko ir, atrodo, prarado bet kokią viltį išgelbėti savo karjerą. Gal koks stebuklas grąžins jį į tiesos kelią?

Sėkmingi debiutai

Willo, tuomet pasivadinusio The Fresh Prince, ir DJ Jazzy Jeff suburtas duetas laimėjo pirmąjį „Grammy Award“ apdovanojimą repo kategorijoje. Muzika jam sukrovė turtus, tačiau jie džiugino neilgai. Už tai, kad aplaidžiai tvarkė finansus, 1990 m. Smithas turėjo sumokėti 2,8 mln. JAV dolerių mokesčių... Tais pačiais metais, nujausdama sėkmę, NBC televizija pradėjo rodyti serialą „Belero princas“ (angl. „The Fresh Prince of Bel-Air“). Jo populiarumas neslūgo visus šešis sezonus.

Iš fantastikos srities

19 iš 28: daugiau nei pusė jo vaidintų filmų yra iš mokslinės fantastikos srities. Rinkdamasis W. Smithas nesuklydo: penki iš jų atnešė daugiau nei po 500 mln. JAV dolerių pelno. O ir realiame gyvenime jis elgiasi kaip ne šios planetos gyventojas: 2005 m. Willas per vieną parą dalyvavo trijose išankstinėse filmo „Hičas – meilės specialistas“ (angl. „Hitch“) premjerose. Ir štai jis jau Gineso rekordų knygoje.

Apkalbos

W. Smitho, kaip ir visų tikrų žvaigždžių, niekas negailėjo. Buvo kalbama, esą jis priklauso Scientologijos bažnyčiai, o aktorius, tiesą sakant, nedarė nieko, kad nutildytų šiuos gandus. Priešingai – jis teigiamai atsiliepė apie šį religinį judėjimą („Kai kurios [scientologijos] idėjos yra nuostabios ir revoliucinės“) ir aukojo jam įstabias sumas (122 000 JAV dolerių 2008 m., daugiau nei milijoną 2010-aisiais). Tačiau 2015 m. paaiškėjo, kad Scientologijos bažnyčia jam sugrąžino... 1,2 mln. JAV dolerių. Netyla kalbos ir apie jo draugystę su Tomu Cruise’u, be abejo, jam klijuota ir homoseksualo etiketė. Nieko nauja.

Vaikai garsenybės

Besididžiuojantis tėvas ar manipuliatorius? Savo atžalas jis labai anksti įtraukė į darbą. Jadenas vaidino juostose „Ieškantys laimės“ (angl. „The Pursuit of Happyness“), „Žemė – nauja pradžia“ (angl. „After Earth“) ir „Karatė vaikis“ (angl. „The Karate Kid“). Dukra Willow išgarsėjo paauglių hitu „Plaikstyk mano plaukus“ (angl. „Whip My Hair“).

Savimyla

Jis atsisakė vaidmens Tarantino filme „Ištrūkęs Džango“ (angl. „Django Unchained“), motyvuodamas tuo, kad „Džango nėra pagrindinis veikėjas O aš turiu būti pagrindinis“. (Jį suvaidino Jamie Foxxas.) Filmuodamasis juostoje „Vyrai juodais drabužiais III“ (angl. „Men in Black III“), jis pareikalavo 106 kv. m persirengimo ir poilsio patalpų pačiame Manhatano centre.

Hitai

Niekuo neįsimintinas „Hičas – meilės specialistas“ (2005) užima šeštą vietą tarp visų laikų žiūrimiausių romantinių komedijų. 2002–2008 m. net aštuoni filmai, kuriuose vaidino Willas, uždirbo daugiau nei po 100 JAV mln. Dolerių. Praėjusią dekadą su juo konkuruoti savo pasiekimais galėjo tik Tomas Cruise’as.

Nesėkmės ir nusivylimai

„Tai buvo skaudžiausia nesėkmė mano karjeroje“, – sako jis apie filmą „Žemė – nauja pradžia“. Ir tai suprantama: filmas uždirbo 60 mln. JAV dolerių, o tai gerokai per mažai 130 mln. kainavusiam kino projektui. Dar viena skaudi tema: penkis kartus nominuotas „Auksinio gaublio“ ir du kartus „Oskaro“ nominacijoms, jis vis dar neturi apdovanojimų.

Adamo Hayeso iliustracija

susiję straipsniai

Rekomenduojame