Popkultūra

Garsenybės, kurių dizaineriai rengti nenori – jų dydžio drabužių nėra

Didesnių dydžių drabužius vilkinčios garsenybės iki šiol susiduria su opia problema – trūksta dizainerių, kurie papuoštų jas apdovanojimų ceremonijoms ir kino juostų premjeroms.
Reading time 3 minutes
Gabourey Sidibe, Beanie Feldstein, Chrissy Metz, Rebel Wilson, Vida Press ir Getty Images nuotr.

Ne viena žinoma pramogų pasaulio moteris yra praleidusi raudonojo kilimo renginį vien dėl to, kad jai nepavyko rasti dizainerio, kuris paskolintų vakarinį rūbą. Pavyzdžiui, vadinamojo plius dydžio modelis Ashley Graham 2016 metais nedalyvavo viename svarbiausių mados renginių MET Gala, nes tuo metu neatsirado nė vieno dizainerio ar mados ženklo, kuris ją aprengtų renginį atitinkančios temos kostiumu. Panašūs nesklandumai A. Graham lydėjo ir ruošiantis 2017 m. sausio mėnesio britiškojo „Vogue“ viršelio fotosesijai. Didesnio dydžio modelis rūbus gavo tik paskutinę minutę, mat niekas neparūpino pavyzdžių, iš kurių būtų galima išsirinkti įvaizdžius. Tąkart fotosesiją išgelbėjo mados namai „Coach“ ir jų kūrybos vadovas Stuartas Veversas, vis dėlto žurnalas nepagailėjo kritikos kitiems garsiems dizaineriams, kurie atsisakė bendradarbiauti vien dėl to, kad Ashley „neatitinka“ mados standartų.

Populiariame seriale „Orange Is The New Black“ vaidinanti apvalesnių formų aktorė Dascha Polanco irgi yra atsidūrusi nejaukiose situacijose, kai paskelbus apie vakarinės suknelės paieškas kone visi žymūs mados namai kaipmat išgaruoja. Bendraudama su žiniasklaida aktorė yra ne kartą minėjusi, kad iš draugių išgirsta tiesa ją nuvylė: žinomi mados namai nesiuva tokio dydžio drabužių, o pagal specialų užsakymą pasiūtų tik tada, jei užsakovo vardas teigiamai garsintų mados namų vardą. Taigi, jei vilki didesnių dydžių drabužius, tačiau nesi pasaulinio garso žvaigždė, svajoti apie vardinę suknelę nėra prasmės.

Apie tai, kad garsūs dizaineriai negali pasiūlyti vakarinės aprangos „plius dydžio“ moterims, dažnai kalba aktorė ir dainininkė Chrissy Metz. Visos renginiams skirtos aktorės suknelės turi būti arba pasiūtos pagal specialų užsakymą, arba pakoreguotos – tai viena sunkesnių jos stilistės Jordan Grossman užduočių. Sprendimus apsunkina ir tai, kad neretai kvietimai į renginius gaunami paskutinę minutę, o per dieną surasti tinkamą apdarą 163 cm ūgio ir apie 130 kg sveriančiai aktorei tikrai nėra paprasta. Vis dėlto jau ne pirmą kartą Chrissy bendradarbiauja su mados dizaineriu Christianu Siriano, kuris vienas pirmųjų ėmėsi kurti sukneles didesnių dydžių garsenybėms ir į savo kolekcijų pristatymus kviesti „plius dydžio“ modelius. Šis dizaineris 2020 m. „Oskarų“ teikimo ceremonijos vakarą Chrisy papuošė ilga raudona suknele.

 

„Oskarų“ apdovanojimuose dalyvavo ir daugiau garsenybių, kadaise susidūrusių su trūkstamos vakarinės aprangos problema. Tai aktorės Beanie Feldstein ir Rebel Wilson. Šventinį vakarą Beanie vilkėjo baltą juodomis gėlėmis margintą mados namų „Miu Miu“ suknelę, o Rebel auksu tviskančia suknia papuošė Jasonas Wu.

Vis dėlto yra ir tokių pramogų pasaulio garsenybių, kurios, būdamos pilnesnės, geba prisibelsti į prabangių mados namų duris ir pasipuošti būtent jų kurtais apdarais. Viena tokių – ekstravagantiškoji amerikiečių dainininkė Lizzo. Apdovanojimų ceremonijose ar koncertuodama ji yra ne kartą vilkėjusi mados namų „Versace“, „Valentino“, „Gucci“, „Marc Jacobs“, „Moschino“, „House of Holland“, „Jean Paul Gaultier“ kurtas sukneles ir koncertinius kostiumus. Tiesa, ir šiai dainininkei karjeros pradžioje teko susidurti su trūkstamo garderobo problema, visgi savo gelbėtoją ji tuomet rado gana greitai. Vienas pirmųjų, kai Lizzo dar neturėjo pakankamai pažinčių mados pasaulyje, dainininkę ėmėsi puošti dizaineris Christopheris Johnas Rogersas, kurį Lizzo iki šiol mini tik geriausiais žodžiais.

Nors jau skaičiuojame 2020-uosius, garsenybių stilsitai pastebi, kad vis dar trūksta dizainerių, kuriančių apvalesnių formų moterims. Su kiekvienais apdovanojimais matome vis daugiau stilingai pasipuošusių didesnių dydžių drabužius vilkinčių garsenybių, tačiau kasmet daugėja ir pramogų pasaulio naujokių, kurioms, deja, žinomi kūrėjai uždaro savo mados namų duris. 

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame