Popkultūra

„Nuogąja“ suknele Dita Von Teese protestuoja prieš griežtą instagramo cenzūrą

Burleskos šokėja Dita Von Teese savo „Instagram“ paskyroje kreipėsi į šio socialinio tinklo atstovus, prašydama persvarstyti cenzūravimo strategijas ir algoritmus.
Reading time 2 minutes
@ditavonteese, Instagram nuotr.

„Instagram“ paskelbė įrašą, papildantį jų griežtos cenzūros politiką: socialinis tinklas gali cenzūruoti visa, kas ,jo manymu, yra netinkama, nepaisydamas galimybių pažeisti tam tikrų bendruomenių interesus. Vienas tokios cenzūros pavyzdžių, kurį nurodė „Instagram“, - seksualinio pobūdžio turinys. Tačiau pateikdamas tik vieną galimų variantų, soc. tinklas pasiliko itin daug vietos draudimų interpretacijoms.

 

Nors socialinė žiniasklaida yra paralelinis pasaulis, tačiau pokyčiai, vykstantys internete, lemia ir pokyčius realiame pasaulyje. Viena išryškėjusių pastarojo informacijos ribojimo problemų - puslapiai, kalbantys apie seksualinį švietimą. Šio tipo kanalai yra svarbūs mokant labiau įtraukiančio, įvairialypio lytinio švietimo ir apimant temas, kurių mokyklos nepaiso.

 

Šią ir kitas temas, susijusias su nuotraukų, kuriose matomas apnuogintas kūnas, meniška jo raiška ir visuomenei jautri informacija, ribojimu „Instagram“ tinkle, nagrinėja iniciatyva „EveryBODYvisible”. Ji siekia aiškių gairių, kurios tiksliai nusakytų, koks turinys „Instagram“ platformoje yra galimas, o koks ne, taip pat, kad taisyklės būtų sukurtos atsižvelgus į įvairių bendruomenių svarbą ir integraciją pasaulyje.

 

Prie šios iniciatyvos palaikymo prisidėjo ir bene garsiausia burleskos šokėje Dita Von Teese, savo paskyroje paskelbusi, kad atėjo laikas išklausyti moterų, LGBTQIA bendruomenės (lesbiečių, gėjų, biseksualų, transeksualų, aseksualų, kitų seksualinių ir lyčių mažumų), skirtingų rasių, skirtingų stilių šokėjų, sportininkų, menininkų, fotografų, taip pat tų, kurie siekia skleisti pozityvaus kūno idėją, balsų. Nes dėl griežto cenzūravimo vis daugiau turinio, tiek siekiančio pozityvių žinių, tiek meninio, yra blokuojama be aiškaus pagrindo.

 

Kaip atsaką į „Instagram“ cenzūros griežtinimą Dita Von Teese pasidalijo nuotrauka, kurioje vilki mados namų Ralph and Russo „nuogąją“ suknelę – kūno spalvos vakarinę suknią, siuvinėtą Swarowski kristalais, imituojančiais apnuogintą moters kūną. „Ši @alimahdaviparis nuotrauka nepažeidžia nustatytų standartų, nes joje matoma tik nuogo kūno iliuzija“, - prierašą prie nuotraukos pridėjo Dita Von Teese.

susiję straipsniai

Rekomenduojame