Popkultūra

Kur dingo ir kaip šiandien atrodo 90-ųjų supermodeliai?

10-asis dešimtmetis buvo itin svarbus mados pasauliui, šiuo laikotarpiu išgarsėjo ryškiausi supermodeliai.
Reading time 4 minutes
Linda Evangelista, Cindy Crawford, Naomi Campbell ir Christy Turlington, Vida Press nuotr.

Būtent 10-ąjį dešimtmetį gimė terminas „supermodelis“, apibūdinę specifinę moterų grupę, savo ypatinga profesija išsiskiriančią mados pasaulyje. Modelių vardai skambėjo garsiau nei dizainerių darbai, o tokios podiumų primadonos kaip Cindy Crawford ir Naomi Campbell tapo žvaigždžių sinonimais. Po trijų dešimtmečių prisiminkime garsiausius mados veidus.

Cindy Crawford

Nors 2000 m. Cindy Crawford oficialiai pareiškė, kad traukiasi iš mados pasaulio, pasiūlymų jai nesumažėjo ir viena garsiausių visų laikų manekenių iki šiol pozuoja daugybei prekių ženklų ir žurnalų. Cindy 1990 m. buvo trumpai susituokusi su aktoriumi Richardu Gere'u, o 1998 m. ji ištekėjo už verslininko Rande Gerberio ir yra dviejų sėkmingų naujų modelių - dukters Kaia'os ir sūnaus Presley - mama.

 

Šiandien Cindy sumaniai verslauja, su komanda ji kuria baldų kolekcijas, taip pat įkūrė kosmetikos ženklą „Meaningful Beauty®“. Kuriam laikui ji buvo grįžusi ant podiumų, kartu su kitais supermodeliais (Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Helena Christensen ir Carla Bruni) pristatė „Versace” 2018 m. pavasario ir vasaros kolekciją Milane.

Christy Turlington

2003 m. Christy ištekėjo už aktoriaus Edvardo Burnso, su kuriuo turi du vaikus. 2014 m. jiedu kartu dalyvavo mados namų „Calvin Klein“ aromato „Eternity“ reklaminėje kampanijoje. Christy ir toliau reguliariai dirba modeliu, taip pat ji įkūrė pelno nesiekiančią organizaciją „Every Mother Counts“ - šia veikla garsi manekenė siekia, kad nėštumas ir gimdymas būtų saugus visoms motinoms. 2017 m. vasarį ji su vyru pasirašė sutartį dėl „Calvin Klein Eternity“ ir „Calvin Klein Intense“ aromatų reklamų.

Claudia Schiffer

Claudia Schiffer ir toliau sėkmingai dirba modeliu, nors pastaraisiais metais jos karjera šiek tiek sulėtėjo. 2002 m. supermodelis susituokė su prodiuseriu ir režisieriumi Matthew Vaughnu, su kuriuo turi tris vaikus: Casparą, Clementine ir Cosima. 2011 m. ji pradėjo kurti kašmyro drabužių liniją. Švęsdama trisdešimtąsias savo karjeros metines, 2017 m. rudenį kartu su „Rizzoli“ leidykla išleido įsimintiniausių mados akimirkų kolekciją „Claudia Schiffer“. Tais pačiais metais ji vėl žengė podiumu ​​kartu su kitais supermodeliais „Versace“ 2018 metų pavasario ir vasaros šou. Iki šiol Claudia kviečiama tapti įvairių mados namų specifinių kolekcijų veidu, pavyzdžiui, „Chanel“ laikrodžio „J12”.

Helena Christensen

Helena Christensen savo podiumų karjerą pradėjo būdama 20-ies. Vos per kelerius metus jis dirbo su beveik visais pagrindiniais mados namais, pasirašė reklaminę sutartį su kosmetikos ženklu „Revlon“ ir nusifilmavo 1991 m. muzikiniame Chriso Isaako vaizdo klipe, skirtame hitui „Wicked Game“. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje Helena buvo vienas pirmųjų „Victoria's Secret“ angelų. Ji ištekėjo už aktoriaus Normano Reeduso, su kuriuo 1999 m. susilaukė sūnasu Minguso.

Naomi Campbell

Naomi Campbell, pasirodžiusi ant daugiau nei 500 žurnalų viršelių, vis dar yra vienas paklausiausių veidų mados pasaulyje. Pastaraisiais metais jai taip pat sekėsi didžiuosiuose ekranuose: filmavosi serialuose „Empire“, „American Horror Story: Hotel“ , „Star“, realybės šou „The Face“, o visai neseniai ir naujame mados realybės šou „Making the Cut“ kartu su kita podumų legenda Heidi Klum.

 

Manekenės neaplenkė ir meilės istorijos, jos mylimieji buvo Mike'as Tysonas, Robertas De Niro, grupės „U2“ bosistas Adamas Claytonas, rusų milijardierius Vladimiras Doroninas. Iki šiol N. Campbell pasirodo ant garsiausių mados namų podiumų, pavyzdžiui, „Saint Laurent“, o 2019 m. pasirašė reklamos sutartį su kosmetikos gamintoju „NARS“. Puikiai Naomi sekasi ir socialinių tinklų raizgalynėje, jos „YouTube“ kanalas sulaukia išskirtinio dėmesio.

Eva Herzigova

Eva Herzigova ir šiandien dirba modeliu. Pastaraisiais metais ji nuolat pozuodavo įvairių žurnalų viršeliams, bendradarbiavo su „Versace“ ir „Dior Beauty“ linija. Su italų verslininku Gregorio Marsiaj susilaukė trijų vaikų: George'o, Philipe'o ir Edwardo.

Linda Evangelista

Linda Evangelista 10-ojo deš. pabaigoje savo karjerą buvo nutraukusi, o 2001 m. grįžo į modelių pasaulį. 2006 m. ji susilaukė sūnaus Augustino, tačiau iš pradžių atsisakė atskleisti, kas yra jo tėvas. Vyro tapatybė buvo paviešinta sprogus alimentų bylai. Išaiškėjo, kad Augustino biologinis tėvas yra prancūzų milijardierius François-Henri Pinault, dabartinis Salma'os Hayek vyras.

susiję straipsniai

Rekomenduojame