Popkultūra

Kodėl princesės rankinę nuolat laiko kairėje?

Atskleidžiame karališkųjų šeimų etiketo paslaptį.
Reading time 1 minutes
Ispanijos karalienė Letizia, Getty Images nuotr.

Karališkųjų šeimų nariai, vos pasirodę viešumoje, iškart patenka į stiliaus žinovų ir kritikų rankas. Jų įvaizdžiai išnarstomi kaulelis po kaulelio: aptariami dizainerių vardai, rūbams ir aksesuarams atseikėtos sumos, pastebimos netyčiomis paliktos etiketės ar iškapstomos nuotraukos, kuriose šie rūbai vilkėti jau anksčiau.
 

Be abejo – pirmiausia pastebime karališkųjų šeimų damoms priklausančius daiktus, tačiau ar kada susimąstome, kodėl sijonas yra tam tikro ilgio, kodėl batelių kulniukas lyg ir per žemas, o kodėl rankinę princesės nuolat laiko kairėje rankoje? Štai į pastarąjį klausimą ir atsakome.
 

Dalyvaudamos oficialiuose renginiuose, kairėje rankoje karališkosios damos delnines ir nedideles rankines laiko todėl, kad dešiniąja galėtų laisvai sveikintis su kitais. Sveikinimasis – tai ne tik dešinės rankos padavimas garbiam svečiui, bet ir gracingas mojavimas dešine aplink susirinkusiai publikai. Šios taisyklės laikytasi ir anksčiau, ir šiandien. Amžino poilsio atgulusi princesė Diana, Kembridžo hercogienė Kate Middleton, Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle, Ispanijos karalienė Letizia – tai tik kelios karališkųjų šeimų damos, akylai besilaikančios etiketo.

susiję straipsniai

Rekomenduojame