Renginiai

Barbei - specialiai Lietuvos dizainerių kurta šventinė kolekcija

Jau vasario pradžioje į didelį renginį susirinks garsiausi Lietuvos dizaineriai, svečiai ir mados gerbėjai. Proga neeilinė – artėjančio lėlės „Barbie“ 60-mečio garbei rengiama didžiulė mados šventė.
Reading time 12 minutes
Vida Press

Šventės metu bus pristatyta specialiai šiai progai kurta garsiausių Lietuvos dizainerių suknelių kolekcija amžinai jaunai lėlei. Dizaineriai, priėmę iššūkį sukurti lėlei išskirtinį įvaizdį, yra pasiryžę nustebinti atvykusius svečius ir parodos lankytojus, tad savo suknelių kolekcijos kūrimui rinkosi inovatyvias technologijas bei ypatingo kruopštumo modelius, kuriuos lankytojai galės išvysti nuo vasario 8 d. iki pat kovo 10 d. prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ Vilniuje.

 

Savo talentą ir kūrybiškumą sutiko atskleisti 18 Lietuvoje gerai žinomų dizainerių. Specialiai „Barbie“ kurtą suknelių kolekciją pristatys Agnė Kuzmickaitė, Ramunė Piekautaitė, Robertas Kalinkinas, Egidijus Rainys, „Tiulio fėja“ su Viktorija Jakučinskaite, Airida Skrickienė, Kristina Kruopenytė, Ieva Daugirdaitė, Diana Paukštytė, Laura Dailidėnienė (Laura Daili), Ingrida Rutkauskaitė-Naujokė – Ingrid Inži mados namai, Monikos Kazakevičiūtės „MAS924“, Raimonda Silė, Aida Kapočiūtė, Milda Bordeaux, Aurelija Beliakaitė, Kęstutis Rimdžius ir Lilija Larionova.

 

Papuošalus kai kuriems stiliams sukūrė papuošalų dizainerė Aušra Treigytė. Dizaineriai, kūrę išskirtinius įvaizdžius, atviravo, kad prisidėti prie legendinės visame pasaulyje garsios lėlės „Barbie“ įvaizdžio kūrimo buvo malonus, vaikystę primenantis užsiėmimas, tačiau jis taip pat pareikalavo daug netikėtų kūrybinių sprendimų, kuriuos kūrėjai nekantrauja pristatyti per kolekcijos atidarymą.

 

Inovatyvios technologijos ir neįprasti audiniai

Modernus, eksperimentuoti nevengiantis, sudėtingų kirpimų ir konstrukcijų mylėtojas Robertas Kalinkinas, kartu su kolegėmis Agne Kalinkina ir Agne Jagelavičiūte, nusprendė sukurti lėlei „The Real Woman“ įvaizdį (liet. – tikros moters). Dizaineris, paklaustas apie įvaizdžio pasirinkimą, buvo atviras.

 

„Noriu, kad sukurtas įvaizdis ir pati Barbė taptų kuo tikroviškesnė ir primintų visiems apie tai, kad tikri žmonės daro tikrus pokyčius, ir reikia kalbėti apie tikras, charizmatiškas bei labai įdomias personas. Padarėme lėlę, primenančią tikrą žmogų, ne veltui, o tam, kad paskatintume „Barbie“ prekės ženklą kurti ir lygiuotis į tikras ikonas“, – pasakojo dizaineris, pasirinkęs suknelės kūrimui itin inovatyvias šiuolaikines technologijas, kurias įvertinti galės visi parodos lankytojai.

 

Mados industrijoje užtikrinta ir nepalaužiama, savo kūrinius pristatanti ir už Lietuvos ribų avangardo mylėtoja Lilija Larionova „Barbie“ parodoje pristatys lėlę, pasipuošusią juoda vakarine suknele iš neįprasto audinio. „Norėjau Barbę pristatyti šiuolaikišką ir labai drąsią. Kadangi esu minimalistinio stiliaus šalininkė, pasirinkau labai aiškias linijas, neperkroviau detalių ir atskleidžiau tai, kas man pačiai būdinga kūryboje. Black is always good idea! (liet. juoda spalva visada geras pasirinkimas)“, – atvirauja dizainerė.

 

Kostiumų dizainerė Agnė Kuzmickaitė nuo vaikystės lydinčios lėlės Barbės gimtadienio proga paruošė proginę suknelę su drugeliais. Tai pasirinkimas, geriausiai atspindintis dizainerės kūrybinį braižą bei prekinį ženklą – drugelius. Būtent šis suknelės modelis buvo įvertintas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, todėl tikimasi, kad Barbė ją taip pat pamils.

Vyraus vestuvinių suknelių šedevrai

Kita moteris, puikiai išmananti mados verslą, pripažinta ne tik savo šalyje, bet ir už jos ribų, viena pirmųjų drabužių dizainerių Lietuvoje, mados namus atidariusi dar 1997 m. – Ramunė Piekautaitė – taip pat neliko abejinga „Barbie“ iššūkiui. Dizainerė parodoje pristatys lėlę „Barbie“ su nuotakos suknele. Kaip pati dizainerė teigia, tokį sprendimą pasirinko todėl, kad vestuvės – šventė, kurioje triumfuoja grožis ir džiaugsmas.

 

„Barbie“ iššūkį priėmusi Ingrida Rutkauskaitė-Naujokė, kurios „Ingrid Inži mados namai“ yra įsikūrę Vilniuje, parodoje pristatys savo kurtą lėlės įvaizdį, kurį pavadino „Gėlių nuotaka“. „Ši idėja sukosi seniai, daugelis mane žino kaip dizainerę, kuriančią sukneles su žiedlapiais, o tai bus ne tik „Barbie“ įvaizdis, bet ir įvadas į mano naują kolekciją, kurią planuoju pristatyti pavasarį“, – užsimena dizainerė.

 

Dizaineris Egidijus Rainys, puikiai atpažįstamas iš savo kuriamų elegantiškų vestuvinių suknelių kolekcijų, Barbei sukūrė angelišką nuotakos suknelę. „Jausminga ir lengva nuotaka“ – taip pavadinta suknelė, kuria, pasak dizainerio, lėlė pasipuošusi atrodys lyg angelas, apgaubtas lengvu baltu ir puriu apdaru. Elegancija ir moteriškumas yra didžiausias nuotakos papuošalas, todėl ši suknelė puikiai pabrėš ne tik moteriškumu pasižyminčios Barbės išvaizdą, bet ir kiekvienos būsimos nuotakos.

 

Prie vyriškos draugijos prisidės ir stilistas Kęstutis Rimdžius, kuris taip pat priėmė „Barbie“ iššūkį ir svečiams paruošė pagal išskirtinį užsakymą kurtą nuotakos įvaizdį – „Nuotakų miniatiūros“. Šedevrų autorius niekada nėra siuvęs lėlėms, tačiau pripažįsta, kad tai iššūkis, prilygstantis eksperimentui.

 

Barbę su stilinga trumpa balta vestuvine suknele „Barbie“ parodoje pristatys ir Laura Dailidėnienė, Lietuvoje ir už jos ribų žinoma kaip Laura Daili. Sukurti tokią suknelę dizainerė pasirinko neatsitiktinai. Vestuvinė suknelė „Sharp Dress“ – tai mados namų „Laura Daili“ atpažįstamu tapęs suknelės kirpimo braižas. „Suknelė šventiška, unikali savo konstrukcija, aštrūs suknelės sijono kraštai sukuria itin netikėtą ir išskirtinį vaizdą. Ši suknelė jau buvo pristatyta ne viename užsienio ir Lietuvos mados renginyje. Ja puošiasi Lietuvos ir užsienio žvaigždės“, – apie suknelę pasakoja dizainerė.

 

Prie vestuvinių suknelių kolekcijos prisidės ir „Tiulio fėjos“ įkūrėja Viktorija Jakučinskaitė. Dizainerė kurdama suknelę pastebi, kad Barbė yra tarsi „Veidrodis į kūrybą“, kuriame atsispindi kuriamos vestuvinės bei vakarinės suknelės. Vakarą, pristatydama būtent jai sukurtą suknelę, Barbė, kuri labai gerbia klasiką ir vertybes, atrodys prabangiai, paslaptingai bei ypač subtiliai.

Atsisakys baltos spalvos

„Būna vestuvinės suknelės – tiesiog puošnios baltos suknelės. Būna ir vestuvinės suknelės – nuotakos asmenybės tąsa, atspindinti ir tai, kas moteris yra, ir tai, kuo ji svajoja būti. Tokia suknelė atskleidžia istorijas – kontrastų žaismą, provokacijos ir paslapties flirtą, švelnumo ir griežtumo kovą. Ji sublyksi visa moteriškumo esme ir amžiams įsirėžia į prisiminimus“, – būtent apie tokią vestuvinių suknelių reikšmę kalba nuotakos apdarų kūrėja, dizainerė Aurelija Beliakaitė. O štai „Barbie“ parodai dizainerė paruošė lėlės įvaizdį, kuriuo atskleis netradicines vestuves – „Vestuvės be baltos“.

 

Dizainerė prisipažįsta, kad renginyje lėlė skleis modernų įvaizdį neperkeisdama klasikinio princesės paveikslo. Raudona detalė – užtrauktukas, simbolizuoja vestuvių priežastį – meilę ir mena stebinimo paslaptį. Ne tik lėlės įvaizdis, bet ir 2019 metų vestuvinių suknelių kolekcija kerės, bus elegantiška; dizainerė vengė baltos spalvos, bet tolygiai padalijo visą pudros atspalvių gamą, suknelės bus puošiamos sudėtingais ornamentais bei ryškiai raudonos spalvos užtrauktukais. Svarbus akcentas – pečiai, o sunkūs siuvinėti nėriniai – dar viena neatsiejama detalė. Nuotakas dizainerės suknelės visada žavėjo itin kruopščiu rankų darbo siuvinėjimu ir nėriniais. Vestuvinių suknelių kūrėjos stilius visada išsiskiria rafinuotumu, lengvumu, elegancija ir rankų darbu.

 

Dar viena dizainerė, prisijungusi prie „Barbie“ iššūkio, yra Monika Kriščiūnienė ir jos sparčiai populiarėjantis prekės ženklas „Más 924“. „Barbie“ parodoje dizainerė pristatys lėlės „Más 924 Runway Look 2019“ stilių. „Mūsų Barbės suknelė atkartoja vieną iš 2019 metų kolekcijoje pristatytų modelių“, – kuriuos, kaip pasakoja dizainerė, įkvėpė Las Vegasas ir vintažo stiliaus filmai.

 

Suknelės dominuojantys akcentai: plunksnos, minimalizmas bei eklektiškos konstrukcijos, o siūlomas aksesuaras – skrybėlė. Vintažo stiliaus įkvėpta dizainerė naujos kolekcijos nuotakų suknelėse negaili prancūziškų raukinukų, gilių iškirpčių ir gilių skeltukų, plonų petnešėlių, aukštos apykaklės, ilgos rankovės, kurios primins Viktorijos laikų suknelių motyvus.

Prisiminė sutažo techniką

Lietuviškos mados mylėtoja, vestuvinių suknelių dizainerė Raimonda Silė šalyje garsėja kaip puošnių, meno šedevro titulo vertų suknelių kūrėja, šilko mylėtoja, rankų darbo siuvimo asė. Dizainerė seniai troško sukurti suknelę, prisimindama sutažo techniką. Dėl reikalingo kristalų skaičiaus ir laiko stokos šią idėją įgyvendinti buvo sudėtinga. Tačiau pasitaikius puikiai progai, R. Silė sukūrė „Barbie“ suknelę pavadinimu „Vestuvinis / vakarinis“, panaudodama būtent sutažo techniką, ir atskleidė, kad kuriant lėlės suknelę kaina išėjo nemaža.

 

Suknelių dizainerė, kurią visi žino kaip darbščią, užsispyrusią, atsakingą, mylinčią, jautrią ir itin svajingą kūrėją – Aida Kapočiūtė „Barbie“ parodoje nusprendė pristatyti modernią nuotaką su svajonių vestuvine suknele, taip vizualiai atskleisdama savo kasdienį darbą. O kad būtų pasiekti geriausi rezultatai, dizainerei padėjo juvelyrė Aušra Traigytė, prekės ženklo „Au24“ įkūrėja.

Pabrėžti moteriškas savybes

Dizainerė Airida Skrickienė garsėja ir išsiskiria tuo, kad nekuria neutralių ir neįdomių drabužių. Jos kūriniai adresuoti drąsiems, charakteringiems ir energingiems žmonėms, kurie turi savo nuomonę ir nebijo garsiai pasisakyti. Griežta, bet žavinga, dar žinoma kaip Airida Skrick, dizainerė „Barbie“ iššūkyje nustebins lėlės stiliumi „kaubojiškas glamūras“.

 

„Barbę matau kaip stiprią ir užsibrėžtų tikslų siekiančią asmenybę, labai nepriklausomą, gal net gerąja prasme – laukinę. Tad ir „Airida Skrick“ 2019 metų lėlės „Barbie“ įvaizdis kurtas pabrėžiant šias jos savybes“, – atskleidžia dizainerė. Lėlės drabužiuose derinama klasika ir inovatyvumas – atsigręžiama į Laukinius Vakarus, šiuolaikiškai aktualizuojama XX amžiaus 4–5 dešimtmečių mada. Lėlė „Barbie“ vilkės gyvūno odą primenančią palaidinę, mūvės dviratininko stiliaus šortukus ir segės du tiulio sijonus. Ši apranga pabrėžia jos laukinę prigimtį, nepriklausomybę bei moteriškumą. Lėlė turės galvos apdangalus – skarą bei skrybėlę. „Manau, kad „kaubojiškas glamūras“ puikiai atskleidžia ir pabrėžia lėlės savitumą – maksimalizmą ir trykštančią energiją“, – teigia dizainerė.

 

„Barbie“ iššūkyje sutikusi dalyvauti savito urbanistinio ir visada atpažįstamo dizaino atstovė Kristina Kruopienytė garsiąją lėlę Barbę parodoje pasiryžusi paversti tikra „Vakaro ikona“. Menininkės paruošta lėlė puošis juoda elegantiška, gracinga ir, kaip sako pati dizainerė, labai daug žadančia suknele.

 

Diana Paukštytė – avangardo ir modernizmo šalininkė, drąsių sprendimų mylėtoja ruošia suknelę, kurią apibūdino „Rafinuotu modernizmu“. Dizainerė, kuri savo kūryba stengiasi atskleisti vidinį žmogaus pasaulį, nuplėšdama visas jo kaukes, ir šįsyk žada nustebinti mados meno gerbėjus netikėtai atvirais sprendimais.

 

Drabužių dizainerė, stilistė Ieva Daugirdaitė šiai ypatingai progai pasirinko įvaizdį „Tarzanė“. Moteris, kuri vadovaujasi daugiau vidiniu balsu bei širdimi nei tendencijomis, šiai šventei kurdama įvaizdį taip pat pakluso vidiniam balsui. Barbės šių metu įvaizdžiu, kurios istorija ir ilgaamžiškumas įkvėpė ne vieną užaugusią kartą, bus stengiamasi atskleisti įkvepiančią, pasitikinčią ir pasirengusią nugalėti asmenybę.

 

Ekonomiką iškeitusi į virbalus, Milda Bordeaux tapo garsia dizainere, prikėlusia ir atgaivinusia senąjį lietuvių amatą labai stilingame, elegantiškame ir šiuolaikiniame amplua. „Barbie“ parodoje Milda pristatys undinės stiliaus megztą suknelę, o lėlės įvaizdį pasiekti ir įgyvendinti padės pati Lietuvos rekordininkė, plaukų stilistė, autorinių seminarų vedėja Jolita Zujienė. Barbės undinės stiliaus suknelė apguls visą lėlės kūną nuo krūtinės iki kelių, tada stipriai platės tarsi undinėlės uodega. Tokios suknelės ypač išryškina figūrą – liemenį ir klubus. Undinės silueto suknelės skirtos toms, kurios didžiuojasi savo kūnu ir nebijo paryškinti kiekvienos linijos, kaip ir renginio personažas – lėlė „Barbie“.

 

Lietuvoje tokia kūrybinė bendradarbiavimo iniciatyva tarp garsaus pasaulio prekės ženklo ir lietuvių dizainerių vyksta pirmą kartą, todėl ši mados paroda lietuvaičiams dar įdomesnė ir reikšmingesnė. Tai – pirmoji jubiliejinio Barbės 60-mečio renginio dalis, kurią vainikuos grandiozinis gimtadienis, sukviesiantis kovo 10 d. visas šeimas kartu su visu pasauliu atšvęsti garsiausios lėlės jubiliejaus.

Lietuvos dizainerių puoštų lėlių „Barbie“ fotosesijos užkulisiai

„Barbie“ fotosesijos užkulisiai

susiję straipsniai

Rekomenduojame