Renginiai

Išlaisvinantis spalio savaitgalis su „In Latino“: kinas, muzika, gatvės menas

Spalio 26 dieną į Vilnių sugrįžta Lotynų Amerikos kultūros festivalis „In Latino“.
Reading time 3 minutes

Žemaitės skverui Fridos Kahlo portretą dovanojęs renginys, šį kartą remsis kito saulėtojo regiono herojaus – Kubos revoliucionieriaus Ernesto Che Gueavaros – įvaizdžiu, simbolizuojančiu laisvę ir maištą. Jų persmelkta bus ir šių metų IŠSILAISVINTI kviečianti IN LATINO programa, kurioje, kaip ir kasmet, – daug autentiško meno ir ritmų.

Garsus elektroninės muzikos duetas iš Kolumbijos

Viso savaitgalio akcentas – džiunglių laisvės įkvėpto, vieno garsiausių Kolumbijos psichodelinės elektronikos dueto MITÚ pasirodymas menų fabrike „Loftas“. Iš Bogotos atvykstantys multiinstrumentalistas Julian Salazar ir talentingas būgnininkas Franklin Tejedor žada išskirtinių garsų vakarą ir dar gilesnį Lotynų Amerikos patyrimą.

 

„Savo muzika mes stengiamės eksperimentuoti su Lotynų Amerikos kultūra ir tuo, kas slypi už jos. Norime griauti su šio regiono muzika susijusias klišes: kad tai tik linksmi ritmai ir pan. Mums svarbu parodyti, kad muzika iš šio krašto gali suteikti daug gilesnę ir turtingesnę patirtį“, – sako kelionei į Vilnių besiruošiantis duetas MITÚ.

 

Svečius iš Kolumbijos apšildys unikalus elektroninės muzikos projektas „Girių dvasios“, įkvėptas Lietuvos gamtos, miškų ir senovės baltų kultūros.

1571649180477706 mitu

Nemokamų renginių savaitgalis menų fabrike „Loftas“

Grafičio menas, ypač paplitęs Lotynų Amerikoje, visame pasaulyje siejamas su laisve reikšti savo maištingas mintis ir idėjas. Tad IN LATINO savaitgalis „Lofte“ prasidės šeimoms skirtomis grafičio dirbtuvėmis bei ekskursija po menų fabriko kieme įsikūrusią gatvės meno galeriją „Open Gallery“.

 

Šią patirtį pagilins 20 minučių filmas apie pasaulio grafičio menininkes „Street Heroines“. Fotomenininkė ir režisiere Alexandra Henry supažindina su 30 menininkių iš 10 pasaulio šalių, kurios, pasitelkusiosios kūrybiškumą, kovoja su socialinėmis problemomis vyrų dominuojančioje gatvės meno subkultūroje.

1571649188355627 graffiti dirbtuves1571649290490754 street heroines

Kino bus ir daugiau. Šį kartą – kriminalinio. Žiūrovai bus kviečiami išvysti populiarius šių metų „Kino pavasario“ filmus: „Angelas“ ir „Vasaros paukščiai“.

 

Argentiniečių režisieriaus Luis Ortegos stilingas trileris „Angelas“ supažindins su ilgiausiai Argentinos kalėjime kalinčiu nusikaltėliu Carlosu Robledo Puchu, kuris, būdamas 17 metų, darydavo pačius kraupiausius nusikaltimus. Dar kitokia laisvės išraiška – kolumbiečių meistro Ciros Guerros ir jo bendražygės Cristinos Gallego magiškojo realizmo ir gansgsterinio kino tradicijų persmelktame pasakojime „Vasaros paukščiai“. Jis nukels į 8 dešimtmetį ir atskleis šeimos rizikingo verslo paslaptis.

 

1571649221973928 vasaros pauksciai1571649282273442 angelas

Laisvės dvasia – keliautojo fotografijų parodoje

IN LATINO organizatoriai ir fotografas Denis Vejas, dirbantis su tokiais leidiniais kaip „Vice“ ir „Juxtapoz“, vilniečius džiugins paroda „Rezidentai ir lankytojai“ (isp. Residentes y Visitantes). Spalio 25–lapkričio 8 dienomis paroda bus eksponuojama Gedimino prospekto praeiviams baro „Nauji vėjai“ vitrinose.

 

„Rezidentai ir lankytojai“ – Denio Vejo penkerių metų kelionių po Meksika rezultatas. Šis fotografinis pasakojimas, pasak autoriaus, tiria bei interpretuoja Vakarų pasaulio religinę bei kultūrinę įtaką Meksikos visuomenėje. Fiksuodamas religines šventes, sakralias čiabuvių apeigas, turistines vietas bei miestų gatves, fotografas sukūrė nuotraukų seriją, kuri tapo siurrealistišku šalies portretu.

 

1571649260804741 rezidentai ir lankytojai

susiję straipsniai

Rekomenduojame