Renginiai

Skelbiama vieša modelių atranka į didžiausią vestuvinių suknelių šou

Nesidomintiems užkulisiais, madų šou atrodo daug pastangų nereikalaujantis renginys, kuriame modeliai tiesiog turi pereiti podiumu pasipuošę dizainerių drabužiais. Bet ar tikrai?
Reading time 5 minutes

Didžiausiam vestuvinių ir vakarinių suknelių kolekcijų pristatymo „Išteku lt Wedding Fashion Show” kviestinės režisierės „E:E event engeneering” Eglė Kislovski ir Eglė Grėbliauskaitė juokiasi – madų šou kūrimą galima prilyginti teatro spektaklio statymui, kur svarbi kiekviena smulkmena, būtina apskaičiuoti kiekvieną sekundę ir pasirūpinti kiekvieno modelio makiažu.

 

Kalbiname rengino režisieres apie mdelių įvaizdžio svarbą ir kaip jos šį parenka. Juk spalio 20 dieną vestuvių parodos „Išteku lt” metu laukia įspūdingas kolekcijų pristatymas, kurio modeliu gali tapti kiekviena norinti. Tereikia dalyvauti atrankoje rugsėjo 18 d. 16 val. PLC „Panorama”.

 

Kuo vadovaujantis yra parenkama madų šou modelių makiažo stilistika?

Modelių makiažo stilistika parenkama pagal bendrą šou koncepciją, stilių ir žanrą. Sprendimus, susijusius su renginio stiliumi (scenografija, muzika, choreografija, makiažas ir šukuosenos), diktuoja šou tema.

 

Kodėl praėjusiais metais „Išteku lt Wedding Fashion Show” pasirinktas ryškus akių makiažas su mėlynais akcentais?

Sakoma, kad vestuvėse turi būti kas nors naujo, seno, skolinto ir mėlyno. Ši iš angliško rimo kilusi tradicija žada laimę ir sėkmę jaunavedžiams. Kas nors seno – simbolizuoja tradicijų tęstinumą ir laikoma, kad tai yra būsimų poros vaikų apsauga. Kas nors naujo – savaime suprantama – nauja pradžia, tai optimizmas dėl to, ką ateitis pateiks. Kas nors skolinto – dalinimasis sėkme – būdavo laikoma geru ženklu, jei pora pasiskolina ką iš pažįstamos laimingos šeimos, arba mylimų šeimos narių, draugų. Na, o kas nors mėlyno simbolizuoja meilę, tyrumą ir ištikimybę. Kas nors mėlyno pirmame „Išteku’lt Wedding Fashion Show” renginyje tapo makiažo spalva. Karališkos mėlynos akių makiažas puikiai tiko tiek prie vestuvinių suknelių baltumo, tiek pagal vestuvių tradicijų reikšmes. Todėl akcentu buvo pasirinkta būtent ši spalva.

Ar galite praskleisti paslapties šydą, kas laukia šiais metais?

Žiūrovai pamatys visiškai kitokį sprendimą, taip pat ir makiažą. Kokį? Išduoti negalime. Specialiai šiam reginiui suformuotoje erdvėje savo kolekcijas parodys žymiausi vestuvinių suknelių dizaineriai Lietuvoje. Kviečiame atvykti ir pamatyti gyvai, nes nuotraukos niekuomet neperteikia to, ką pamato žiūrovai. Tai unikali galimybė pirmiems pamatyti naujausias tendencijas, o taip pat – pasimėgauti gražiu reginiu.

 

Ką darote, jei penkiems dizaineriams makiažas patinka, o šeštam – ne?

Visada ieškome kelių, kaip surasti geriausią sprendimą. Tenka nemažai kalbėtis ir bendradarbiauti. Visi šou dalyviai yra suinteresuoti pasiekti kuo geresnį rezultatą, todėl iki šiol sutarti pavykdavo. Neišvengiamai tenka apsistoti ties subtilesniu sprendimu, tačiau siekiame, kad jis išliktų charakteringas. Tad „Išteku lt Wedding Fashion Show” makiažas yra tinkamas perkelti į gyvenimą. Žinoma, makiažo ir plaukų stilius parenkamas atsižvelgus į režisūrinę temą, tačiau įsiklausome ir į dizainerio individualumą: specialiai kiekvienam kuriame muzikos takelį, parenkame apšvietimo sprendimą, choreografiją.

 

Kokias pasaulines tendencijas pastebite, kokių modelių geidžia dizaineriai?

Vestuvinėms suknelėms demonstruoti itin svarbus modelių profesionalumas, nes suknelės dažniausiai ilgos, avalynė – aukštakulnė, vestuvinės suknelės natūraliai reikalauja elegancijos ir lengvos eisenos. Ieškome išorinio ir vidinio grožio visumos bei profesionalumo, tokių modelių, kurie sugeba atskleisti drabužį, jaučia muziką, sugeba atsitikus nenumatytiems atvejams ant podiumo išsisukti iš situacijos, kad žiūrovas nepastebėtų arba palydėtų ovacijomis. Žinoma, figūra turi atitikti modelio standartus, tačiau, pastebėjome, kad nors ir visi dalyvaujantys dizaineriai demonstruoja vestuvines sukneles, jų tobulų formų suvokimas skiriasi. Modeliams, kaip ir visiems komandos nariams, svarbūs bendravimo įgūdžiai, gebėjimas dirbti komandoje, nepasimesti stresinėse situacijose ir nepamiršti – įžengus į sceną jos turi virsti svajonių nuotakomis!

 

Vis kalbama apie M ir didesnio dydžio modelius – ar Lietuvoje galima tikėtis pamatyti ir juos ant podiumo?

Šis klausimas dizaineriams. Modeliai – įkūnija dizainerio viziją. Būtų šaunu, jei madas demonstruojančių merginų įvairovė būtų didesnė. Pasaulis jau prieš kurį laiką peržengė amžiaus ir dydžių ribas. Šiems dalykams reikia subręsti. Laukiame, kada Lietuvos dizaineriai išdrįs žengti šia linkme. Tie, kurie pradės pirmieji, tikrai laimės, nes tai dar vienas būdas išsiskirti! Todėl į šio šou modelių atranką kviečiamos ne tik agentūroms priklausančios merginos, bet kiekviena norinti. Praėjusiais metais įspūdinga panelė atėjusi tiesiog iš gatvės su išskirtine dredų šukuosena tapo „DAILI” vestuvinės kolekcijos akcentu, gal kita būsite jūs?

Organizatorių archyvo nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame