Vyrai

Kaip tinkamai prižiūrėti barzdą, kad ši taptų jūsų stiliaus dalimi?

Barzda vyrams jau tapo svarbia stiliaus detale, tačiau užauginti vešlią, dailios formos barzdą – nemenkas iššūkis.
Reading time 3 minutes

Kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ odos priežiūros ekspertė Laima Kairienė dalijasi patarimais, kurie padės prižiūrėti barzdą kasdien.

Barzdos plovimas – pirmas žingsnis gražesnės barzdos link

Vyrų barzdą kaip ir odą veikia daugybė veiksnių: dulkės, oro sąlygos, stresas, mityba. Taip pat kaip ir veido oda, barzda pasidengia nešvarumų ar negyvų ląstelių sluoksniu. Ekspertės teigimu, tinkamas barzdos srities valymas – vienas pagrindinių veiksnių, nulemiantis jos būklę. Barzdą valyti reikėtų 1-2 kartus per savaitę, kadangi pernelyg dažnas plovimas gali pašalinti natūralią plaukų apsaugą, juos išsausinti ir susilpninti. Šiai procedūrai specialistė rekomenduoja naudoti barzdos prausiklį, šampūną ar veido šveitiklį. Naudojant šias priemones, masažuojant odą stimuliuosite kraujotaką, o tai teigiamai veikia plaukų augimą.

Barzdos drėkinimas

Pasak L. Kairienės, norint sudaryti palankias sąlygas barzdai augti, reikia palaikyti tinkamą odos drėgmę bei stiprinti plauką nuo šaknų. Tam galite naudoti drėkinamąjį veido kremą ar kaukes bei barzdos aliejų. Pasak specialistės, aliejus – tai svarbiausias produktas. Ši priemonė veikia kaip kondicionierius: puikiai išsaugo drėgmę odoje, sustiprina plaukų folikulus bei stabdo odos pleiskanojimą. Specialūs aliejai pamaitina ir suminkština barzdos plaukus. Ekspertė pataria barzdos aliejų tepti per visą jos ilgį, neužmiršti ir po barzda esančios odos.

Barzdos formavimas

Tam, kad barzda atrodytų tvarkingai, būtina reguliariai ją šukuoti bei formuoti. Šios srities naujokams ekspertė pataria į pagalbą pasitelkti profesionalų barzdaskutį, kuris padės atrasti ir suformuoti jūsų veido kontūrams tinkamą barzdos formą. Vieną kartą tinkamai suformavus barzdą, vėliau tai atlikti pačiam bus kur kas paprasčiau. Specialistė siūlo barzdos stilizavimui namuose pasitelkti barzdos balzamą bei barzdai skirtas šukas. Specialaus balzamas padės sušukuoti plaukelius, o barzda optiškai atrodys vešlesnė. Šios priemonės sudėtyje gausu įvairių augalinių aliejų, kurie ne tik padeda formuoti barzdą, bet ir maitina plaukus. Pamaitinę barzdą aliejumi, tolygiai jį išskirstykite šukomis ir formuokite norimą barzdos kontūrą. Specialistė rekomenduoja rinktis natūralias, rankų darbo šukas, kurios mažiau dirgins odą bei nekenks plaukui.

Taisyklingas barzdos skutimas

Nors daugeliui atrodo, jog skustis barzdą yra kur kas paprasčiau, L. Kairienės teigimu tai toli gražu nėra tiesa. Jeigu norite turėti gražiai, švariai nuskustą odą, specialistė rekomenduoja laikytis svarbiausių skutimosi principų. Prieš skusdami barzdą paruoškite odą pašalindami negyvą odos sluoksnį specialiu veido odos šveitikliu. Taip sumažinsite plaukelių įaugimo ar spuogelių atsiradimo riziką. Norintiems, kad skutimasis būtų sklandesnis ir ne toks skausmingas, į rutiną vertėtų įtraukti aliejų prieš skutimąsi. Juo ne tik nuraminsite, pamaitinsite odą, bet ir sušvelninsite barzdos plaukus, todėl skutimasis bus kur kas paprastesnis. Po skutimosi būtina dezinfekuoti odą, tam puikiai tiks losjonas, balzamas po skutimosi ar kitos dezinfekuojančios priemonės. Taip pat svarbu žinoti, kad skutimasis labai išsausina veido odą, todėl ekspertė pabrėžia, jog būtina reguliariai naudoti drėkinančius veido kremus ar kaukes.

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame