Vyrai

Genialus laikrodis, medžiojamas kolekcionierių

Pradėdamas 2020-uosius, „Bovet 1822“ savininkas ponas Raffy sugalvojo įamžinti tris tarptautinius apdovanojimus, kuriais vos per keletą mėnesių buvo įvertintas „Récital 26 Brainstorm Chapter One“ laikrodis. Ir ta proga sukurta vos dešimties laikrodžių kolekcija, kurią išskirtinę daro pusrutulio formos ciferblatas ir rausvojo kvarco korpusas.
Reading time 4 minutes
„Récital 26 Brainstorm Chapter One“, BOVET 1882

Šiame išskirtiniame laikrodyje įdiegta daugybė inovacijų, kurios tik dar labiau sužadina fantaziją, kaip dar įvairiau galima matuoti laiką. Šiam „Brainstorm®“ modeliui ponas Raffy pasirinko safyrą. Pirmiausia, dėl jo krištolo skaidrumo, tačiau tai ir antra pagal kietumą medžiaga po deimanto ir gerokai lengvesnė nei titanas. Dėl šio netikėto pasirinkimo Maison Bovet 1822 meistrams kilo ir daug iššūkių. Nors korpusai iš safyro gaminami beveik keturiasdešimt metų, jų eskizai būdavo gana primityvūs, nes dėl medžiagos kietumo jos apdorojimas ir šlifavimas buvo beveik neįmanomi. Dėl asimetriško ciferblato apvado, karūnėlės ir korpusą dengiančio stiklo reikėjo nugalėti iki šiol inžinierių ir technikų neįveiktus iššūkius.
 

Naujausiame modelyje laikrodžio korpusas ir stiklas yra vientisi, tačiau išlaikomi ankstesniems modeliams būdinga forma, linkiai ir išvaizda. Korpuso apvadas pagamintas iš titano, o visą paslaptingą mechanizmą dengia safyro stiklas. Šiai panoraminei vitrinai užimti pasirinktas 2015 metais kolekcijoje pasirodęs mechanizmas. Praėjus ketveriems merams jis evoliucionavo ir šiandien turi inercinę švytuoklę, dėl kurios laikrodžio chronometrija tampa dar tikslesnė. Naujajam kalibrui energijos suteikia unikalus sraigtas, užtikrinantis 10 dienų galios rezervą. Šis gamintojas apskritai garsėja ilgu laikrodžių veikimu, nes būtent Bovet 1822 priklauso kišeninio 1900 metais pagaminto laikrodžio rekordas, kurio galios rezervas siekė net 370 dienų. Tokias galimybes paaiškina nuolatinis įmonės meistrų bandymas kuo labiau sumažinti laikrodžio mechanizmo patiriamus trikdžius. Apskritai, meistrų žinios ir išskirtinis dėmesys kiekvienai detalei ir sudaro šio prekės ženklo esmę. Jo principas – veiksmingumą reikia skatinti ne didinant, o taupant galią.

1597734278416069 1580561215253830 bovet r cital 26 red quartz 1
„Récital 26 Brainstorm Chapter One“, BOVET 1882

Valandas ir minutes rodantis apskritimas iš laikrodžio centro kilsteltas arčiau 12 h padalos. Kadangi tai labiausiai iškilusi šio gaubto laikrodžio dalis, meistrai jam sukūrė specialias kiek pailgintas rodykles. Beje, vien kai kurioms laikrodžio dalims pagaminti reikia ištiso dviejų dienų meistro darbo. Norint pabrėžti laikrodžio skaidrumą, galios rezervą žymi ties 4 valanda esantis langelis, simetriškai ties 8 valanda tokiame pačiame apskritime paslaptingai keičiasi data. Kiekvieną matomo mechanizmo dalį tikrai įvertins kolekcionieriai.

 

Ties 12 valanda ciferblato gilumoje glūdi trijų dimensijų mėnulio fazės rodmuo. Kad būtų kuo įtaigiau, mėnulio langelis yra išgraviruotas, o žemėjančios jo dalys pripildytos „Superluminova®“ medžiagos, dvi iš stiklo ir avantiūrino pagamintos plokštelės žymi ir pusrutulius, ir skirtingas mėnulio fazes. Valandos šiame išskirtiniame modelyje sužymėtos ant perregimo raudonojo kvarco kupolo, pro kurį įgudusi akis gali stebėti ir įvairiausius laikrodžio mechanizmus. Kvapą gniaužiančios technologijos ir jų išdėstymas puikiai matosi per safyro korpusą, tačiau norint dar geriau išvysti laikrodžio veikimą korpusą reikia apsukti – tuomet atsiskleidžia likusios šio laikrodžio paslaptys. Iškart galima pastebėti netipišką mechanizmo konstrukciją, kuri visa sukurta Bovet 1822 ateljė. Išskirtinė konstrukcija tapo tikru galvosūkiu daugybei meistrų: mikromechanikams, dekoratoriams, laikrodžių specialistams, kurie kartu sugebėjo įveikti „Récital 26“ modelio iššūkius. Ponas Raffy jų darbą pagerbė šį naują laikrodžių pasaulio pasiekimą pavadinęs „Brainstorm®“ (liet. proto audra), taip pabrėždamas, kad tokiam išskirtiniam gaminiui sukurti reikėjo bendro darbo ir genialių sprendimų.

1597734296487770 1580561327270449 bovet r cital 26 red quartz caseback
„Récital 26 Brainstorm Chapter One“, BOVET 1882

Bus sukurta 60 „Brainstorm Chapter One“ mechanizmų, tačiau tik 10 jų bus papuošti šiuo prestižiniu rausvuoju kvarcu. Absoliutus išskirtinumas. Kalbant apie du šio laikrodžio pavadinimo žodžius – „Chapter One“ (liet. – Pirmas skyrius), – jie leidžia nuspėti, kad turtinga pono Raffy fantazija dar bandys įveikti neatrastas teritorijas, o jas užkariauti padės iki šiol neregėto perregimo korpuso pranašumai.

susiję straipsniai

Rekomenduojame