Vyrai

10 brangiausių vyriškų „žaisliukų“, nuo auksinės jachtos iki laikrodžio-šedevro

Nuo seno galingieji linkę kovoti pirkiniais demonstruodami, kurio turtas didžiausias, – nuo privačių rūmų, vadinamų architektūros stebuklais, anuomet laivų, o dabar prabangiausių jachtų, automobilių iki įvaizdžio detalių, tokių kaip rankiniai laikrodžiai ar išmanieji telefonai. Jeigu jūsų sąskaitoje nėra bent 20 milijonų, šio sąrašo „žaisliukais“ galite tik pasigrožėti.
Reading time 7 minutes
Vida Press nuotr.

1. Juodasis automobilis

Kasmet sukuriama vis prabangesnių automobilių, kurių kainos šokteli papildomais keliais milijonais, tačiau vienas naujausių ir brangiausių modelių šiandien yra automobilių gamintojo „Bugatti“ kūrinys „La Voiture Noire“ (liet. juodasis automobilis). Pirmą kartą jis buvo pristatytas praėjusiais metais Ženevos automobilių parodoje, o vėliau – ir populiariausioje pasaulyje klasikinių automobilių parodoje Kalifornijoje „Pebble Beach Concours d’Elegance“. Nors „Bugatti La Voiture Noire“ kaina siekia 19 milijonų JAV dolerių, šį modelį galime tituluoti tik brangiausiu žinomu ir realiai egzistuojančiu.

 

Įkvėpimo sportiniam „juodajam automobiliui“ semtasi iš pirmtako – art deco stiliaus dizaino „Type 57 Atlantic Coupe“ – vieno geidžiamiausių automobilių, 1934 metais sukurtų Jeano Bugatti („Bugatti“ įkūrėjo Ettore’o Bugatti vyriausiojo sūnaus). Iš viso buvo pagaminti vos keturi „Type 57 Atlantic Coupe“ vienetai, tačiau vienas jų Antrojo pasaulinio karo metu dingo. Štai dingusysis ir būtų brangiausias šių dienų automobilis, skaičiuojama, kad rastojo „Type 57 Atlantic Coupe“ vertė siektų apie 114 milijonų JAV dolerių.

2. Geidžiamiausias laikrodis

Praėjusių metų rudenį Ženevoje vykusiame aukcione garsiosios prancūzų prabangių laikrodžių manufaktūros Patek Philippe rankinis laikrodis „Grandmaster Chime“ (6300A-010) buvo parduotas už 31 milijoną JAV dolerių. Iki šiol tai yra brangiausiai kada nors įsigytas rankinis laikrodis, nustelbęs anksčiau brangiausio poziciją užėmusį aktoriui Paului Newmanui priklausiusį „Rolex Daytona“, 2017 metais parduotą už beveik 18 milijonų dolerių.

 

Vienetinis modelis „Grandmaster Chime“ (6300A-010) buvo sukurtas 2014 metais ir skirtas Patek Philippe 175-osioms įkūrimo metinėms paminėti. Tai – unikalus dvipusis nerūdijančiojo plieno laikrodis, kurio nugarėlėje įtaisytas papildomas ciferblatas, rodantis ir laiką, ir kalendorių. Laikrodis išsiskiria ne tik dizainu, meistryste (jame įtaisytos 1 366 judančios ir 214 korpusinių detalių), bet ir dydžiu – korpuso skersmuo siekia 48 mm, o aukštis – 16 mm. Pasak manufaktūros, pagaminti šį laikrodį užtruko 100 tūkst. valandų.

1588832906241433 brangiausias laikrodis
Laikrodis Patek Philippe „Grandmaster Chime“ (6300A-010), 31 mln. JAV dolerių.

3. Auksinė jachta

Kokie turtai, jei jums nepriklauso vandeniu it kometa skriejanti aukščiausios klasės jachta? Viena brangiausių šių dienų superjachtų yra „History Supreme“, kurios vertė skaičiuojama ne milijonais, o milijardais – 4,8 mlrd. dolerių.

 

Jachtos gamybai panaudota per 10 tūkstančių kilogramų gryno aukso ir platinos, „monstro“ ilgis siekia daugiau nei 30 metrų, o statybos truko daugiau nei trejus metus. Jachta buvo sukurta turtingiausiam žmogui Malaizijoje – verslo magnatui Robertui Kuokui. Tiesa, be galybės aukso ir platinos, šios superjachtos šeimininkų miegamojo interjerą puošia tikro tiranozauro kaulo skulptūra ir meteoritų akmenų siena, taip pat jachtoje įtaisytas panoraminis akvariumas iš 24 karatų aukso.

4. Deimantiniai batai

Aktorius ir buvęs dainininkės Mariah Carey sutuoktinis Nickas Cannonas septynerius metus vedė realybės šou „America’s Got Talent“. 2014 metais vienoje šio projekto laidų Nickas įvaizdžiu nustelbė net ir komisijoje buvusias garsenybes, tokias kaip supermodelis Heidi Klum ar dainininkė Mel B. Aktorius avėjo mados namų Tom Ford batus, pagal specialų užsakymą pagamintus kartu su žymiu juvelyrikos dizaineriu Jasonu Arashebenu. Batai nusagstyti 14 tūkst. baltųjų deimantų, įsodintų į baltąjį auksą, kurių bendras svoris siekia 340 karatų, juos pagaminti užtruko 2 tūkst. valandų darbo. Šių vienetinių ir akinamai spindinčių batų kaina – 2 milijonai dolerių.

5. Privatus paukštis

Privatus lėktuvas – nekvestionuojamas įrodymas, kad galite sau leisti labai daug, tad VIP žmonės ir garsenybės gali džiaugtis asmeniniais plieniniais paukščiais.

 

Amerikiečių orlaivių bendrovė „Gulfstream“ praėjusiais metais pristatė didžiausią privatų lėktuvą „G700“. 18 metrų ilgio, beveik dviejų metrų aukščio ir 2,5 metro pločio salone patogiai gali įsitaisyti iki 19 keleivių, yra 10 miegamųjų vietų. Įrengtas specialus konferencijų kambarys, galintis būti naudojamas ir kaip valgomasis. Lėktuvas aprūpintas belaidžiu ryšiu, specialiu apšvietimu, galinčiu imituoti saulėtekį ir saulėlydį. Pasak gamintojų, ši technologija palengvina laiko juostų pakeitimo sindromą, kai kertamos skirtingos laiko zonos. Oro linijos „Qatar Airways“ jau užsisakė 10 naujųjų „Gulfstream G700“ vienetų, kainuojančių po 75 milijonus dolerių.

6. Trumpo „sparnai“

Bent viena gėrybė šiame sąraše turi priklausyti JAV prezidentui Donaldui Trumpui, mat apie jo turtus jau seniai sklando legendos. „Gulfstream G700“ yra brangiausias privatus lėktuvas, kurį gali įsigyti visi, kurie nori, o štai D. Trumpo „Boeing 757“ – jau kitos lygos žaidėjas.

 

Standartiniame keleiviniame „Boeing 757-200“ orlaivyje yra daugiau nei 230 keleiviams skirtų vietų, tačiau D. Trumpo boingas 2011 metais buvo paverstas privačiu lėktuvu. Jis pritaikytas 43 keleiviams, į lovas išsilankstančių odinių krėslų atramos puoštos JAV prezidento šeimos herbu, lėktuve įrengti du miegamieji, kuriuose lovos paklotos šilko patalyne, vonios kambaryje – kriauklė ir vandens maišytuvai iš 24 karatų aukso, paauksuotos net saugos diržų sagtys, taip pat įrengtas valgomasis, privatus svečių kambarys ir virtuvė. Šis „Boeing 757“ vertinamas 100 milijonų dolerių.

7. Karališkas išmanusis

Brangiausiu išmaniuoju telefonu tituluojamas 24 karatų auksu ir platina padengtas „Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond Edition“, kurio nugarėlę puošia masyvus itin retas rausvasis deimantas.

 

Šiame išmaniajame įdiegta speciali programa, apsauganti duomenis nuo įsilaužimų, tačiau pats modelis nėra naujas. Net 48,5 milijono dolerių kainuojantis prietaisas esą priklausė Indijos verslo magnato Mukesho Ambani žmonai Nitai Ambani, tačiau, pasirodžius pranešimų apie savininkę, kalbas imta neigti – neva filantropė Nita niekuomet nepirktų tokio prabangaus išmaniojo.

8. Plieninis žirgas

Amerikiečių prabangių universalinių parduotuvių tinklas „Neiman Marcus“ kartu su motociklų gamintoju „Confederate Motorcycles“ 2008 metais pristatė išskirtinių riboto leidimo motociklų liniją „Limited Edition Fighter“.

 

Tai – originalaus dizaino į androidus panašūs motociklai, galintys pasiekti iki 305 km/h greitį, tuo metu jie kainavo po 110 tūkst. dolerių. Iš viso buvo pagaminta vos 45 tokie motociklai, tačiau niekas nesitikėjo, kad pastarasis „Limited Edition Fighter“ viename aukcionų bus parduotas už rekordinę 11 milijonų dolerių sumą.

9. Itin retos vilnos kostiumas

 

Dizaineris ir verslininkas Alexanderis Amosu kuria išskirtinius pagal užsakymą gaminamus daiktus – nuo kostiumų iki telefonų. Jam priklauso ir vienas brangiausių kostiumų pasaulyje – iš ypač retos vikunijų vilnos, vadinamos „naujojo pasaulio šilku“, pasiūtas klasikinis kostiumas.

 

Vikunijos gyvena Andų lygumų žolynuose, 4–5,5 tūkst. metrų virš jūros lygio, jų kailis yra itin minkštas ir šiltas, neleidžia gyvūnams sušalti žvarbiomis naktimis. Šios vilnos gamyba labai ribota, nes prieš beveik 50 metų vikunijos buvo priskirtos nykstančiai rūšiai, tiesa, dabar populiacija atsigavusi ir siekia apie 125 tūkst. Kostiumas „Vanquish II“ buvo pagamintas nežinomam užsakovui, o pristatytas šarvuotame automobilyje, jo kaina – apie 100 tūkst. dolerių. Vertę kilstelėjo devynios 18 karatų aukso sagos su deimantų inkrustacijomis.

10. Juvelyriniai akiniai

Sportinio stiliaus saulės akiniai „CliC Gold“ pirmiausia dėmesį traukia neįprastu dizainu: jų rėmo kojelės sujungtos viena su kita, o atsegami akiniai – specialiu magnetu tarp lęšių.

 

Tačiau jų spindinti geltona spalva išduoda, kad tai gali būti kur kas prabangesnis pirkinys, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šie įmonės „CliC“ vadovo Rono Lando ir juvelyrikos dizainerio Hugho Power nuo... iki... iš 18 karatų aukso pagaminti saulės akiniai kainuoja 75 tūkst. dolerių. Vieneto gamyba užtrunka apie 50 valandų darbo, kol kas tai vieni brangiausių saulės akinių vyrų skyriuje.

susiję straipsniai

Rekomenduojame