Vyrai

Jurgis Brūzga: scenoje leidžiu sau tai, ko galbūt neleisčiau realiame gyvenime

Žmogus, kurio energija gali įžiebti liepsną – taikliausi žodžiai, kuriais galima apibūdinti dainininką Jurgį Brūzgą. Tiesa, toks jis – tik scenoje, o namuose, kaip pats sako, jis yra tiesiog kultūringas žmogus. Jurgis atviras, iki tobulo tėčio vaidmens jam kartais sutrukdo darbas, bet būtent vaikai jo karjerą paspartino ir nudažė naujomis paletės spalvomis.
Reading time 9 minutes
Jurgis Brūzga, Arijaus Katausko nuotr.

Tavęs pristatinėti nebereikia – scenoje esi daugybę metų. Ką galėtum papasakoti apie pokyčius, savo augimą?

 

Muzikine prasme mano kelias yra vingiuotas – išbandžiau daugybę muzikos stilių, ieškojau, kaip turi skambėti Jurgis Brūzga. Tačiau ryškiausi pokyčiai įvyko karantino metu – šis laikotarpis iš esmės pakeitė mano požiūrį į muzikos verslą. Jau kurį laiką lietuviškas muzikinis pasaulis gyvena keistoje rutinoje, kurioje išryškėjo standartai ir nerašytos taisyklės. Atlikėjai jaučia spaudimą kas kelis mėnesius išleisti po naują kūrinį, jį pristatyti visuose Lietuvos medijų kanaluose.

 

Suprantama, be didelio darbo sunku pasiekti aukštumų scenoje, tačiau tokia rutina iš manęs atėmė džiaugsmą, kurį anksčiau teikė kūryba. Tad karantinas man buvo stabdis, kuris privertė susimąstyti, ar esu patenkintas savo karjera, kokiu keliu einu.

 

Supratau, kad kūryba nekuriama per prievartą, nuolat bėgant ir robotiškai sėdint įrašų studijoje. Įsitikinau, kad svarbu skirti laiko sau, poilsiui ir tik šviežioje galvoje kils geros idėjos.

 

Pamažu susidėliojau viziją, pažinau, ką geriausio galiu atiduoti publikai, ir nusprendžiau, kad kursiu 10-ojo dešimtmečio energijos kupiną muziką, kuri susijungs su šiuolaikiniu skambesiu.

 

1605525564436560 dsc00431
Jurgis Brūzga, Arijaus Katausko nuotr.

Kaip manai, kas tave taip ilgai laiko scenoje? Kiti dainininkai padainuoja ir pradeda kurti verslą, o tu vis pristatai naujovių.

 

Man patinka scena, gyvenime nesu toks aktyvus kaip joje. Turiu mygtuką, kurį paspaudęs tarsi apsivelku naują asmenybę ir scenoje leidžiu sau tai, ko galbūt neleisčiau realiame gyvenime. Vienus ji sukausto, o mane atpalaiduoja. Esu įsitikinęs, kad, jeigu žmogaus veikla yra nuoširdi, ji atneš sėkmę, nesvarbu, kas tai būtų – verslas ar naujas albumas.

 

Scenoje esi drąsus, provokuojantis. O koks esi namuose?

 

Nors esu aktyvus, mėgstu keliauti, atrasti naujus dalykus, namuose esu kultūringas, kiek ramesnis nei pasirodymų metu. Scenoje išryškėja mano lyderio savybė, ryžtas ir net įžūlumas. Kai kurie sako, kad scenoje dainininkai tampa aktoriais, bet iš tiesų scena tiesiog išlaisvina savybes, kurias realiame gyvenime slepiame.

 

Tave vadina lietuviškuoju Justinu Timberlake’u. Kaip reaguoji į šią etiketę?

 

Niekas nepasiginčys, Justinas yra vienas geriausių pasaulio atlikėjų. Smagu, kai lygina su tokia aukšto kalibro asmenybe, bet lyginimas tik parodo, kad kaip dainininkas dar nesu pasiekęs to, ko norėčiau. Manau, kad atlikėjui pasiekus karjeros viršūnę žmonės jį ir jo stilių identifikuoja jo paties vardu ir jo nebereikia lyginti. Žmonės dar ne iki galo suprato, kokia yra TA Jurgio daina – greičiausiai taip yra todėl, kad savo karjeroje išbandžiau nemažai įvairių muzikos stilių.

 

Kaip menininkui, muzikantui sekasi tvarkytis buityje? Ar esi buitiškas žmogus?

 

Man sunku dalyti dėmesį – jeigu pasineriu į vieną veiklą, tik visa galva. Šiuo metu įkūrinėju naujus namus – namo nebetonuoju, bet pačiam teko išgriauti didžiulę siją. Išgyvenu, kad dėl to kiek atitrūkau nuo kūrybos, bet suprantu, jog namų kas metus nestatysiu ir perėjęs šį etapą prie jo nebegrįšiu.

 

Būtent dėl šios savybės gyvenimą skirstau į etapus. Pavyzdžiui, kai kuriu albumą, atitrūkstu nuo buities, šeimos, bet ateina kiti etapai, kurių metu darbus dalijamės po lygiai. Šeimoje vaidmenų neturime, stengiamės buitį paskirstyti vienodai.

1605525578824471 dsc00746
Jurgis Brūzga, Arijaus Katausko nuotr.

Esate muzikantų šeimyna, auga dvi dukros. Kokio kelio joms linki? Ar skatinsi jas siekti muzikinio kelio?

 

Jeigu jos pasirinks kokią nors kitą sritį, būsiu labai laimingas. Su žmona pasikalbame, kad būtų įdomu, jei dukros pasirinktų ką nors, ko visiškai neišmanome. Vaikų žinios ten, kur esi „žalias“, verčia jais dar labiau didžiuotis.

 

O jeigu jos pasirinktų muziką, mus kaip atlikėjus mažai kas stebintų, juk esame visko matę, bijau, kad būčiau joms labai reiklus. Žinoma, besąlygiškai palaikyčiau jas muzikiniame kelyje, bet jokiu būdu to nebruksiu per prievartą.

 

Koks apskritai esi tėtis?

 

Nesu griežtas tėtis, esu dukroms draugas. Kartais po koncertų ir renginių šiek tiek aptingstu – manau, kad tai yra vienintelis dalykas, kuris gadina tobulo tėčio vaidmenį. Nebijau to pasakyti, nes manau, kad kažkuriuo laikotarpiu tai įvyksta visiems tėvams. Vaikams reikia nesibaigiančios tėvų energijos, laiko, o kartais po koncertų jaučiuosi toks pavargęs, kad negaliu dukroms to suteikti.

 

Ar „tėčio teorijos“ semiesi iš savo paties šeimos?

 

Nėra vienos knygos, iš kurios semiuosi teorijos, nes kiekvienas vaikas yra skirtingas. Pavyzdžiui, mūsų dukra yra labai jautri ir labai aktyvi – negaliu jai būti per griežtas, ji labai įsižeidžia, būna skaudu. Tėvystė yra nelengva užduotis – svarbu pažinti vaiką ir su juo bendrauti.

 

Ar vaikų atsiradimas pakeitė tavo karjerą?

 

Atsiradus vaikams mano muzikinė karjera ėmė ryškėti: dalyvavau Eurovizijoje, sparčiau leidau dainas. Tėvystė mane išmokė planuoti laiką ir kaip įmanoma produktyviau jį išnaudoti.

 

Maža to, būdamas tėvu ėmiau atsakingiau žiūrėti į tai, kaip esu matomas viešumoje. Negaliu sau leisti elgtis ir atrodyti bet kaip – juk tai mato arba matys mano vaikai. Tad buvimas tėčiu tam tikra prasme mane sustatė į rėmus, sutvarkė.

 

O koks esi vyras savo žmonai? Ar esate romantikai? Gal turite slaptų tradicijų?

 

Deja, laiko dviese neturime tiek daug, kiek norėtume, bet abu esame labai spontaniški ir negyvename rutinoje. Dažnai prabudę ryte susigalvojame kokios nors veiklos tik dviese. Turint laisvo laiko svarbu išmokti jį susidėlioti taip, kad galėtume jį leisti kartu.

Atsiradus vaikams mano muzikinė karjera ėmė ryškėti: dalyvavau Eurovizijoje, sparčiau leidau dainas. Tėvystė mane išmokė planuoti laiką ir kaip įmanoma produktyviau jį išnaudoti.

Kas tau yra vyriškumas?

 

Vyriškumas man yra vidinė ramybė ir gebėjimas susitvardyti, išlikti ramiam konfliktinėse, ekstremaliose situacijose. Tokiais atvejais vyrai yra linkę leisti išsiveržti agresijai, pykčiui, o man atrodo, kad blaivus mąstymas yra tikro vyriškumo savybė.

 

Esi stilingas ne tik scenoje, bet ir gyvenime. Kas tau kuria sceninius įvaizdžius?

 

Įvaizdžius kiekvienąkart atrandu skirtingai. Kartais įvaizdis randasi fotosesijų metu, kai derinius sukuria stilistai, o vėliau tą aprangą dėviu ir scenoje.

 

Neretai įvaizdį susidėlioju pats – gerai žinau, kas man tinka, kokį stilių mėgstu. Niekada aklai nesivaikau vyraujančių tendencijų – renkuosi stilingus akcentus ir juos derinu su laiko patikrintais, man tinkančiais drabužiais.

 

 

Esi muzikinės renginių dalies meistrų „Rootslive“ projekto dalis. Papasakok, kaip čia atsiradai.

 

„Rootslive“ pasirūpina muzikine renginių dalimi. Mano keliai su projekto organizatoriais susikirto gana seniai. Pačioje „Rootslive“ gyvavimo pradžioje kartu surengėme nemažai renginių, tačiau įnikau į savo kūrybą ir mūsų keliai trumpam išsiskyrė. Tačiau visai neseniai vėl sukirtome rankomis ir atgaivinome anksčiau egzistavusį 10-ojo dešimtmečio muzikos projektą.

 

10-ojo dešimtmečio stiliaus muzika vėl tampa madinga, o ir pats muzikinis stilius man yra labai artimas – pastebiu, kad ankstesni mano kūriniai turi 10-ojo dešimtmečio stiliaus motyvų. Būtent tai man leidžia renginių metu įsijausti ir natūraliai sukurti gerą atmosferą.

1605525635084406 dsc00793
Jurgis Brūzga, Arijaus Katausko nuotr.

O ką atlikėjui reiškia dainuoti privačiame renginyje?

 

Privatūs renginiai yra tikrų tikriausia mokykla atlikėjams, tad esu dėkingas už juos. Į atlikėjų koncertus ateina žmonės, nes gerai pažįsta jų muziką, ją mėgsta. O privačiuose renginiuose žmonės netgi nebūtinai tave mėgsta, kai kurie gali būti blogos nuotaikos ar pavargę. Tokia aplinka tampa iššūkiu, nes privalai įrodyti auditorijai, kad gali užkurti gerą nuotaiką ir išsiūbuoti vakarėlį.

 

Sakai, kad 10-ojo dešimtmečio muzika tau artima. Kokį turi ryšį su ja?

 

Kai buvau 10-ties, draugas Gariūnų turguje man nupirko grupės „Real 2 Real“ kasetę, kurios klausiausi nesustodamas. Tuo metu labai mėgau tokią muziką, tad dabar ji kelia nostalgiją. Nors prisimenu laikotarpį, kai dainavau džiazą ir 10-ojo dešimtmečio muzika man atrodė labai primityvi, net gėdinga (juokiasi).

 

Kokiuose renginiuose labiausiai patinka pasirodyti?

 

Žinoma, kaip atlikėjui garbingiausia dainuoti autoriniame koncerte. Tačiau kalbant apie privačius renginius vieta ar proga neturi didelės esmės – svarbiausia, pataikyti į žmonių nuotaiką ir renginio atmosferą. Jei pataikau – labai džiaugiuosi.

 

 

Irinos Cybinos stilius

Lauros Kreivytės grimas

susiję straipsniai

Rekomenduojame