Vyrai

Kokias plastines operacijas ir injekcijas vyrai šiandien renkasi dažniausiai?

Daugelis vengia garsiai kalbėti apie vyrams skirtas grožio procedūras. Kodėl? Apie tai kalbamės su plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Tautrimu Aštrausku.
Reading time 6 minutes
Vida Press nuotr.

Gydytojau, kodėl apie vyrams skirtas grožio procedūras garsiai kalbėti vis dar tabu? O gal požiūris keičiasi ir tai tampa visiška norma?

 

Vis dar – tabu. Vyrai nenoriai kalba apie šias procedūras, nes mano, kad estetika ir vyriškumas nedera tarpusavyje. Tačiau vis daugiau vyrų apsilanko įkalbėti moterų (žmonų). Pastebima, kad vyrai yra jautresni skausmui, stipriau kraujuoja, labiau tinsta po procedūrų ir operacijų.

 

Kokios procedūros yra populiariausios tarp vyrų?

 

Populiariausios yra botulino ir hialurono injekcijos. Tarp operacijų populiariausios nosies ir akių vokų operacijos, kaktos pakėlimas, smakro implantai, ginekomastijos korekcija, riebalų nusiurbimas nuo pagurklio, pilvo, juosmens ir pan.

 

Vyrai dažnai baiminasi, kad veidas po botulino injekcijų gali atrodyti nenatūraliai. Ar baimės pagrįstos?

 

Baimė tikrai nepagrįsta. Kiekvienu atveju yra parenkama individuali dozė, kad palygėtų raukšlės, tačiau neprapultų mimika. Vyrų maskulatūra yra kur kas aktyvesnė ir stipresnė nei moterų, todėl tos pačios dozės preparato vyrus veikia silpniau.

 

Kokias dar problemas galima išspręsti botulino toksino injekcijomis?

 

Botulino toksino injekcijomis ne tik lyginamos raukšlės, bet ir gydomas per didelis prakaitavimas, migreniniai galvos skausmai, raumenų spazmai. Viena iš itin opių problemų – gausus delnų prakaitavimas. Dažnai vyrai dėl to labai kompleksuoja, tačiau šią problemą taip pat galima išspręsti botulino toksino injekcijomis. Tiesa, delnams dozė yra maždaug trigubai didesnė nei, pavyzdžiui, veido raukšlėms.

1581681261792533 dsc 7982
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Tautrimas Aštrauskas

Vyrai vis labiau rūpinasi savo išvaizda, viena populiariausių procedūrų – veido kontūravimas užpildais. Kas tai per procedūra?

 

Žinoma, vyrus taip pat veikia gravitacija, todėl bėgant metams veido kontūras keičiasi. Svarbu žinoti, kad vyrų veidas formuojamas visiškai priešingai nei moterų, t. y. apversta V forma, todėl specialistus reikėtų rinktis ypač atidžiai. Deja, žiniasklaidoje pastebiu tikrai prastų pavyzdžių (net tarp pasaulio galingiausių), kai veido kontūras formuojamas moteriškai. Kontūravimas gali būti atliekamas hialurono rūgšties užpildais arba riebalų persodinimu. Jei pacientas nori greitesnio, bet trumpalaikio efekto – siūlomos hialurono rūgšties injekcijos. Stabilesniam ir ilgalaikiam rezultatui pasiekti rekomenduojamas riebalų persodinimas.

 

Lieknos nori būti ne tik moterys, bet ir vyrai. Ar galima padėti ir jiems?

 

Taip, liaudiškai vadinamą „gelbėjimosi ratą“ tikrai galima sutvarkyti nusiurbiant riebalus. Žinoma, kai iš jo padaromas „six pack“, galbūt ir perlenkiama lazda, tačiau kai kuriose šalyse tai labai populiaru. Atliekant šią procedūrą labai svarbu, kad riebalai būtų nusiurbti lygiai, su kuo mažesne trauma ir kad kuo geriau susitrauktų audiniai. Būtent todėl dirbame su ypač pažangios technologijos ultragarsiniu aparatu „VaserLipo“. Šis įrenginys ypač tinka sumažinant išdidėjusias vyriškas krūtis – vadinamą ginekomastiją. Įprastu riebalų siurbimu kartais neįmanoma pašalinti liaukos. O ultragarsiniu zondu liaukinis audinys suskaidomas ir pašalinamas siurbimo būdu, oda ir speneliai nepalyginamai geriau susitraukia.

 

Jei jau prakalbome apie krūtinę, dėl kokių problemų vyrai dažniausiai kreipiasi į specialistus?

 

Dėl jau minėtos ginekomastijos. Vyrams krūtys dažniausiai padidėja brendimo laikotarpiu arba dėl anabolinių preparatų vartojimo. Sportininkams, kurie vartoja anabolinius steroidus raumenims išpūsti, deja, pradeda augti ir krūtų liaukos, o nustojus vartoti, vis tiek lieka. Matau tikrai daug raumeningų vyrukų, turinčių padidėjusias krūtis būtent dėl anabolinių preparatų vartojimo. Kiti vyrai, priešingai – greitai nori turėti itin raumeningą krūtinę, tokiu atveju yra galimybė dėti krūtinės raumens implantus, tačiau asmeniškai nerekomenduoju, nes implantais padidinti raumenys dažniausiai atrodo nenatūraliai.

 

O kaip dėl penio operacijų? Pasaulyje penio didinimo operacijos nieko nebestebina, o ar jos populiarios Lietuvoje?

 

Nemanau, kad šios operacijos labai populiarios Lietuvoje. Penį įmanoma padidinti tiek hialurono rūgštimi, riebalų injekcijomis ar specialiais implantais, o pailginti atjungiant raiščius ties varpos šaknimi. Jei į mane kreipiasi būtent dėl penio operacijos, rekomenduoju kreiptis į gydytojus, kurie specializuojasi būtent šioje srityje.

 

Ne paslaptis, kad vyrai plinka. Ar šią problemą gali išspręsti estetinės procedūros?

 

Plaukų augimą gali pagerinti procedūros su kraujo plazma (PRP), vieninteliu operaciniu būdu – plaukų transplantacija. Tačiau, vėlgi, rekomenduočiau kreiptis į tuos profesionalus, kurie specializuojasi būtent šioje srityje. Pavyzdžiui, šiuo metu geriausias kainos ir kokybės santykis yra Stambule, todėl tiems, kuriems ši problema itin aktuali, tikrai siūlyčiau paieškoti specialisto ten.

 

Na, ir pabaigoje, atskleiskite, kokią procedūrą esate išbandęs?

 

Kai tik atsirado botulinas, susileidau jo pats sau į kaktą. Deja, tada dar buvo labai mažai informacijos apie rekomenduojamus kiekius, todėl aš, aišku, padauginau ir kažkurį laiką vaikščiojau su nejudančiu lopu ant kaktos. Antras mano kartas buvo tuomet, kai mokymų metu pritrūko modelio ir aš pasisiūliau į jo vietą. Tada man į paakius suleido hialurono. Tai buvo skausminga, tačiau labai naudinga patirtis. Būtent dėl tos nemalonios asmeninės patirties hialurono injekcijas į paakius ir kitas veido sritis atlieku ne su adata, o su kaniule. Taip atliekama injekcija su minimaliu dūrių skaičiumi, sumažėja patinimų, mėlynių ar kraujagyslių pažeidimo tikimybė.

susiję straipsniai

Rekomenduojame