Vyrai

Vyriškas makiažas: už ar prieš?

Vyrų makiažas, ilgą laiką dominavęs tik roko žvaigždžių ar ekscentriškų aktorių įvaizdžiuose, jau kuris laikas nedrąsiai skverbiasi ir į paprasto vyro kasdienybę.
Reading time 2 minutes
Christian Buehner / Unsplash nuotr.

Prabangiausi ženklai, tokie kaip Chanel, Marc Jacobs ar Tom Ford, dar 2018 metais pristatė specialiai vyrams skirtas makiažo linijas. Na, o 2020-aisiais vyrų makiažo priemonių pasiūla turėtų dar labiau augti ir antakių ryškinimas ar patamsėjusių paakių maskavimas modernaus, išvaizdą puoselėjančio vyro jau nebegąsdins.

 

AURIMAS JUODIŠKIS

Makiažo meistras

 

Kartu su makiažo priemonėmis vyrams prasidėjo ir edukacija bendrai apie veido odos priežiūrą. Manau, kad vyrai pradėjo suprasti, jog oda rūpintis būtina, o kai ji prižiūrėta, nereikia ir daug makiažo priemonių. Nematau nieko blogo, jei vyras lengvai pamaskuos paakius ar pasitrumpins žirklutėmis vešlius antakius. Esu dirbęs su aktoriais, kuriems grimas darbe yra kasdienybė, bet šiaip kiekvieną dieną jie nesidažo. Taip pat esu dirbęs ir su modeliais, kai vyrukai atsisėda prieš veidrodį su pilna kosmetine ir pradeda ruoštis fotosesijai. Riba tarp to, kas normalu ir kas per daug, mūsų dienomis baigia išnykti. Edukuoti vyrai tikrai prisižiūri veido odą, naudoja veido priežiūros priemones, bet viešai to netransliuoja. Manau, kad vyrai ne tiek bijo, kiek nedrįsta naudoti kosmetikos, nes neišmano. Esu ne kartą matęs, kaip vaistinėje vyrai perka veido priežiūros priemones, žinoma, eilėje prie dekoratyvinės kosmetikos nestovi. Ne visi juk nori dažytis, o tie, kurie dažosi, už 3 nesidažančius prisitepa (šypsosi). Manau, kad vyrams, kaip ir moterims, svarbiausia – sveika, tvarkinga oda.

TADAS RIMGAILA

TV laidų ir renginių vedėjas

 

Manau, kad šiais laikais vyriškas makiažas tam tikrais momentais yra neišvengiamas: vestuvėse, fotosesijose, TV eteryje ir pan. Ir nėra tame nieko blogo, juolab kad istoriškai dekoratyvinė kosmetika buvo sukurta vis tik vyrams (šypsosi). Nereikia nueiti į kraštutinumus, tačiau manau, kad ne tik scenos žmonėms būtinas grimas, bet ir tiems, kas tiesiog dalyvauja fotosesijose ar tie patys jaunikiai, nes, pripažinkime, stovėti raudonu veidu šalia nuostabiai padažytos moters nėra labai estetiška. Taigi tai yra estetikos dalis. Man pačiam tenka dažnai būti su grimu TV eteryje, scenoje ir man tai neteikia jokio diskomforto, juolab kad turiu paraudusią veido odą, tad grimas mane padaro gražesnį. O tai yra gerai (šypsosi).

susiję straipsniai

Rekomenduojame