Žurnalas L'Officiel Lithuania

Naujas „L'Officiel Lithuania“ numeris kviečia į Prancūziją

Prekyboje jau pasirodė kovo mėnesio „L'Officiel Lithuania“ numeris, skirtas Prancūzijai – jos madai, kultūrai, veidams, grožio paslaptims ir virtuvei.
Reading time 6 minutes
Laimos Kavaliauskaitės-Bernotės nuotr.

Šį kartą „L'Officiel Lithuania“ viršelį papuošė buvęs modelis ir žinoma televizijos laidų vedėja, o dabar visa galva į juvelyrikos pasaulį Paryžiuje panirusi Giedrė Rusytė-Haouzi. „Myliu Prancūziją, nors ir ne daugiau nei tėvynę. Ko gero, dažnai ja labiau žaviuosi nei patys prancūzai. O štai dėl Paryžiaus – dar kitaip: tarp meilės ir neapykantos – tik vienas žingsnis. Vieną dieną negali atsigrožėti jo grožiu, kitą negali pakęsti šurmulio ir piktų žmonių. Bet taip turbūt yra kiekviename dideliame mieste“, – juokiasi herojė.

 

Specialiai pokalbiui su „L'officiel Lithuania“ Giedrė atskrido tiesiai iš Paryžiuas. Apie gyvenimo posūkį įsikurti Prancūzijos ir mados sostinėje G. Rusytė pasakoja: „Kai klausia, kas mane atvedė į Paryžių, nelabai daug turiu ką pasakoti. Visada juokiausi iš klišių, o mano pačios gyvenime tokia klišė ėmė ir nutiko: meilės mieste atsidūriau iš meilės.“ Tačiau tai tik pradžia...

Laimos Kavaliauskaitės-Bernotės nuotr.

Kovo mėnesio numeryje jūsų laukia ir interviu su rašytoja Erika Umbrasaite. Jos Prancūzija pirmiausia buvo literatūrinė, surinkta iš žavingų kadaise skaitytų knygų ar matytų filmų nuotrupų. Šiandien apie dešimt metų namais tapusią šalį rašytoja kalba ir mąsto be rožinių akinių ar pudros sluoksnio. Prancūziją tebemyli, tačiau meilė, juokiasi pati, jau gerokai prablaivėjusi, brandi, užtat leidžia matyti ir trūkumus.

 

Kita pažintis – su „L'Officiel Paris“ aksesuarų skilties redaktore ir tinklaraščio „The Daily Deb“ autore Deborah Reyner Sebag. Ji tokia, kokią įsivaizduojate. Iš pirmo žvilgsnio griežtoka, garantuotai – pasitikinti savimi ir užtikrinta, tačiau, pradėjus kalbėti, ji – miela, žaisminga ir tikra french chic. Apie Paryžių Deborah kalba: „Šiam miestui jaučiu neišblėstančią meilę, nes čia gyvenu. Kiekvieną dieną mėgaujuosi nuostabia Paryžiaus architektūra ir visomis kultūrinėmis galimybėmis, kurias mes, prancūzai, čia turime. Žinoma, ir geru maistu.“ Taip pat D. Reyner Sebag dalijasi paryžietiško stiliaus įžvalgomis, kalba apie stiliaus ikonas, tendencijas ir atskleidžia savo mados favortius.

 

Tylusis pokalbis – su dviem mados grandais, jau palikusiais šį pasaulį. Vienas jų – britų dizaineris Alexanderis McQueenas, kuriam kovo 17-ąją būtų suėję 50 metų. Pernai pasirodęs dokumentinis filmas „McQueen“ atskleidžia asmeninį kūrėjo gyvenimą, jo puikų humoro jausmą, tačiau nevengia kalbėti ir apie tamsumas, kurių jo gyvenime netrūko iki pat savižudybės. Tad prisiminkime myslingus karjeros ir paradoksų viršūnes pasiekusio A. McQueeno kūrybinius kelius.

 

Antrasis – mados namų „Chanel“ talismanas Karlas Lagerfeldas. „Manęs nedomina praeitis ir tai, ką jau sukūriau, gyvenu ateitimi ir būsimais darbais“ – tokia filosofija vadovavosi vasario pabaigoje amžinojo poilsio atgulęs mados industrijos grandas Karlas. Iki pat paskutinių gyvenimo dienų aktyviai kūręs mados kaizeriu pramintas dizaineris į istorijos puslapius įeis kaip novatorius, per gyvenimą sugebėjęs padaryti kur kas daugiau nei sėkmei užprogramuoti „Chanel“ mados namus. O jo tamsių akinių, baltų marškinių, juodo švarko ir į uodegą surištų baltų plaukų įvaizdis visada liks populiariosios kultūros dalimi.

„Chanel“ archyvo nuotr.

Švęsdami prancūzišką madą, atiduodame duoklę moterims, kurioms patys dizaineriai mėgsta priskirti mūzos vardą. Būtent šių prancūzių intuityvus stiliaus pojūtis bei charizma tampa svarbiu indėliu garsiausių prancūzų dizainerių kūryboje. Vanessa Paradis ir jos dukra Lily Rose Depp, Catherine Deneuve, Charlotte Gainsbourg – tai tik keli vardai, įkvėpę pasaulinio garso dizainerius. Daugiau mados ikonomis vadinamų moterų rasite straipsnyje „Mūzų įkvėpti“.

„Chanel“ archyvo nuotr.

Gyvenimo būdo skiltyje kalbiname dizainerį Artūrą Sargaitį. Nuvažiavęs į Prancūziją vos keleriems metams, unikalius šviestuvus kuriantis dizaineris šioje šalyje praleido jau daugiau nei dešimtmetį. Sėkmingai karjerą plėtojančio ir savo dizaino studiją atidariusio A. Sargaičio kurti šviestuvai kabo privačiuose namuose ir net bažnyčiose. Kalbėdamas apie sukurto gyvenimo Prancūzijoje specifiką, dizaineris išskiria nuoseklaus darbo svarbą ir džiaugiasi susikurta kasdienybe, kurioje visada gali atrasti ką nors naujo.

 

Kitą sėkmės istoriją pasakoja viena garsiausių Lietuvos dviratininkių Modesta Vžesniauskaitė: „Dviračių sporte ilgiau išsilaiko tie, kurie nepasiduoda ir siekia tikslo, į darbą žiūri atsakingai, o talentingas, bet pastangų neįdedantis nieko nepasieks, dirbt čia reikia labai daug“. Nors profesionalios sportininkės karjerą jau baigė, šiandien jos pergalės ne mažiau svarbios, o ypač tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai. Modesta organizuoja labdaros projektus, padedančius sunkiai sergantiems vaikams.

1551889054673215 0101551889057259438 030
Asmeninio archyvo nuotr.

Grožio skiltyje nagrinėjame požiūrį į save. Pasaulinių tyrimų duomenimis, kas antra pasaulio moteris, tarp jų ir pačios gražiausios, talentingiausios bei sėkmės sulaukusios moterys, ne tik nemano esančios patrauklios, bet netgi gėdijasi savęs, savo kūno ir kompleksuoja dėl daugeliui nepastebimų trūkumų. Apie asmeninius kompleksus, būdus juos įveikti ir kino industrijos įtaką grožio sampratai kalbamės su aktore, televizijos laidų bei renginių vedėja Agne Grudyte.

 

„L'Officiel Lithuania“ grožio ambasadorė Nering Šimkutė pristato prancūziškos kosmetikos ženklus ir atskleidžia septynių žavingų prancūzaičių grožio paslaptis. Kaip visada, į skaitytojų klausimus apie grožio labirintus atsako ir Neringa, ir vizažistė Alina Silivanova.

 

Kovo numeryje taip pat paliečiame ir aromatų istoriją, nuo pirmųjų civilizacijų iki šiandienos, supažindiname su naujausiomis žaismingai ir pavasariškai nuteikiančiomis grožio priemonėmis, dalijamės grožio ekspertų rekomendacijomis.

Rachel Jiam nuotr.

Galiausiai – kokia Prancūzija be gastronomijos? Tinklaraščio „Duok druskos“ kūrėja ir knygos „Prancūzijos virtuvė“ autorė Dangira Šimašiūtė sako: „Negi kalbant apie Prancūziją, jos grožį, mados bei meno žavesį, galima nepakalbėti apie prancūzišką virtuvę? Geras maistas – labai svarbi prancūzų gyvenimo dalis. Tai jų joie de vivre – gyvenimo džiaugsmas ir gyvenimo būdas, gebėjimas džiaugtis gyvenimo malonumais čia ir dabar.“ Žurnale rasite 5 prancūziškų gardėsių receptus!

Pasinaudokite „L'Officiel Lithuania“ prenumeratos akcija!

1551946737704585 00

susiję straipsniai

Rekomenduojame