Žurnalas L'Officiel Lithuania

Rugsėjo numerio L'OFFICIEL LITHUANIA viršelio heroje tapo Vaida Skaisgirė

Prekyboje jau pasirodė naujasis L'OFFICIEL LITHUANIA rugsėjo mėnesio žurnalas.
Reading time 10 minutes

Šiandien L'OFFICIEL LITHUANIA viršelio herojė šypsosi. Nors verkiančios jos turbūt nelabai kas ir matė. O ašarų buvo, tik savas petys tuomet jai atrodė patikimiausias. Televizijos laidų vedėja, prodiuserė ir renginių organizatorė Vaida Skaisgirė, pirmą kartą taip atvirai pasakojanti apie prieš penkerius metus pirmą kartą sudrebėjusius santykius ir po truputį ėmusią byrėti santuoką su žinomu prodiuseriu Rolandu Skaisgiriu, dabar jaučiasi ramesnė ir nepalyginamai stipresnė. Kuo baigsis jųdviejų su Rolandu istorija, ji nespėlioja, tačiau tvirtai žino – niekas nenutinka be priežasties.

 

„Pastaruoju metu ypač daug klydau. Pasirinkdama. Veikdama. Visada deklaravau ir iki šiol sakau tą patį: nesvarbu, kokie santykiai – kolegiški, draugiški ar vyro ir moters – visuomet svarbiausia pagarba ir sąžiningumas. Turėdama daugybę pasiteisinimų pati šią tiesą ignoravau. Jau nemažai laiko su Rolandu gyvename atskirai, bet tam, kad pradėtume kiekvienas eiti nauju keliu, turime tvarkingai užbaigti drauge nueito kelio atkarpą ir nepalikti atvirų nei langų, nei durų“, - sako Vaida.

1567671629482241 mm1567671632295753 pop

Tarp Rytų ir Vakarų, tarp lietuvaitės ir pasaulio pilietės savo identitetą jungianti aktorė Ieva Andrejevaitė lietuviams tapo geriau pažįstama po filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“. Iki tol mergina jau spėjo nusifilmuoti įvairiuose filmuose ir serialuose Londone, Maskvoje. Nors pirmiausia išgarsėjo užsienyje, Ieva neslepia, kad į Lietuvą sugrįžti ir joje dirbti jai visuomet miela. „Turiu labai daug Emilijos savybių ir stipriai ją susiejau su savimi. Mane irgi sunku sustabdyti, esu kovotoja, turiu daug ambicijų. Žmonės manęs klausia, iš kur semiuosi tiek energijos. Visada atsakau, kad pagrindinis mano gyvenimo principas – neturėti B plano. Turėdama B planą, galvoji, ką darysi, jei nepasiseks. Aš nesuteikiu sau jokios nepasisekimo galimybės. Procesas gali užtrukti ir labai ilgai, bet jei kovosi, vis tiek prieisi prie tikslo", - pasakoja aktorė.

 

L'OFFICIEL LITHUANIA kalbina modelio darbą dirbusią ir dvidešimt vienerius metus modelių agentūrai „Modilinos“ vadovaujančią Jolantą Sadauskienę. Modelių darbas – nesibaigianti šventė, kur netrūksta nei kvaišalų, nei įtakingų vyrų draugijos. Naršant socialinėje erdvėje ar skaitinėjant žvaigždžių gyvenimo kronikas būtent taip kartais gali ir atrodyti. Tačiau Jolanta nesutinka su šia nuomone ir atskleidžia tikrąją manekenių kasdienybę: „Tai – mitas, realybė visai kitokia.“

 

Dar viena rugsėjo numerio herojė - dizainerė Sandra Straukaitė. Jos, kaip kino kostiumų dailininkės, debiutas turėjo būti geriausiu 2014-ųjų filmu pripažintas Igno Jonyno „Lošėjas“. Tačiau aplinkybės sukrito taip, kad tąsyk siūlymo jai teko atsisakyti, o pirmas žinomos dizainerės darbas kino juostoje pristatomas tik dabar. Bet – likimas – būtent to paties režisieriaus neo-noir estetikos „Nematoma“. „Kiekviename darbe yra daug specifinių dalykų, tam reikia žinių, kurios ateina tik per praktiką. Kinu visą laiką domėjausi, bet to nepakanka – pats viską turi pajusti, apsigraibyti ir savo rankomis padaryti. Kine, pavyzdžiui, turi sekti siužetą, nes filmavimas nevyksta iš eilės – filmuojama scenomis, todėl negali padaryti klaidų, kažko sukeisti. Po to montuojant būna – staiga kita šukuosena, kitas papuošalas toje pačioje scenoje. Teatre žiūrovas viską mato per atstumą, o kine rodoma ir iš labai arti – vadinamasis close-up“, - apie kostiumų dizainerio darbo subtilybes kine kalba S. Straukaitė.

 

Užburti gali ne tik teatras ar šokis, bet ir į ne mažesnį pasakojimų bei jausmų verpetą įsukantis daiktų pasaulis, kuriame kiekviena detalė seka vis kitą istoriją ir mena vis kito žmogaus išgyvenimus. Stilistas, choreografas ir interjero dizaineris Andrejus Procivas geriau nei bet kas kitas žino, kur ieškoti tų išskirtinių daiktų, mat ir pats Vilniaus Senamiestyje turi jų visą lobyną. Scena, šokis, įvaizdžio kūrimas, interjero elementai ir aistra kolekcionavimui – visa tai persipina ramioje Šv. Stepono gatvelėje įsikūrusiame butike „Savva Style“, kuris iš pirmo žvilgsnio pasirodo apgaulingai mažas. Tačiau nuo-iki daikteliais nukrautų erdvių čia kur kas daugiau. Galite būti tikri – čia gulintys teatro žiūronai stebėjo galybę „Sevilijos kirpėjų“, laikrodžiai skaičiavo šimtus nekantrių minučių iki pirmųjų pasimatymų, o baltos pirštinaitės veikiausiai tarpininkavo ne vienai damai ir džentelmenui. Visi butiko daiktai atkeliauja su savomis istorijomis, o seniausi skaičiuoja jau ne pirmą šimtmetį.

 

Pasikalbėti apie grožį pakvietėme televizijos bei radijo laidų, renginių ir projektų vedėją, modelį Gabrielę Martirosian. Ji prieš 11 metų pripažinta gražiausia Lietuvos mergina, iki šiol žavi ne tik savo išvaizda, bet ir elegancija, stiliumi ir veiklumu. Ar dėl to ji jaučia moterų pavydą? Ar grožis – privilegija? Apie tai – interviu su Gabriele.

1567673244324159 hw1567672280266008 sss
1567673470728120 sssa1567673385971897 dss

Su gimtadieniu šį kartą sveikiname dizainerę Stellą McCartney. 1995 metais prestižiniame Anglijos Šv. Martino meno ir dizaino koledže diplominę kolekciją pristatė jauna dizainerė Stella Martin. Taip, bandydama pabėgti nuo tėvų šlovės, studijų metais prisistatinėdavo Stella. Tik ką tu apgausi, kai studentišku podiumu žengia Naomi ir Kate (taip, tos pačios), o garso takelį kolekcijos pristatymui įrašo garsusis bitlas Paulas. Kitą dieną laikraščiuose mirgėjo reportažai apie kolekciją, kurią visą iškart po pristatymo nupirko vienas Tokijo butikas.

 

Prie kavos puodelio L'OFFICIEL LITHUANIA susitinka su vienažymiausių Austrijos tinklaraštoninkių Carolos Pojer. Sodrus, vanile ir drėgme kvepiantis rugsėjo rytas Vienoje. Antradienis, galbūt ketvirtadienis. Šios madistės diena, jei tik nereikia keliauti, visuomet prasideda nuo pasivaikščiojimo su Matti. Matti – jos šuo, kurį su vyru pasiėmė iš Slovakijoje esančios šunų prieglaudos. O tada Carolai prasideda intensyvus darbas žymiajame tinklaraštyje „Vienna Wedekind“: ji atsako į susikaupusius elektroninius laiškus, rašo ir redaguoja tekstus, stilizuoja, fotografuoja, kuria naujas temas, planuoja keliones. Nors pastaruoju metu Carola stengiasi itin griežtai susidėlioti komandiruočių kalendorių, sako, kad atėjo laikas, kai kelionės ir darbas paėmė viršų ir tapo sunkiai suderinamas su asmeniniu gyvenimu.

 

Šiandien dėmesio centre - dizainerių pora Rushemy Botteris ir Lisi Herrebrugh. Jie - naujieji mados namų NINA RICCI kūrybos vadovai, jų 2019-2020 m. rudens ir žiemos koelkcija šįmet buvo be galo laukta. Susipažinkime su olandų pora, kuri Paryžiaus mados savaitėje sukūrė vieną nuostabiausių staigmenų, o su vyrišku prekės ženklu BOTTER 2018-aisiais tapo LVMH jaunųjų mados kūrėjų premijos finalininkais ir „Hyères“ fotografijų festivalio didžiojo prizo laimėtojais.

 

Skandinaviškos mados vingrybes šį kartą apžvelgia Agnė Skripkinaitė. „Man tekę girdėti, kad, jei jau esi gražus, tikėtina, nebūsi talentingas, kūrybingas, ir atvirkščiai. Tačiau Danijoje tokia nežinia kieno sugalvota išmintis negalioja, jie – ir gražūs, ir stilingi, ir kūrybingi. Šios šiaurietiškos ir kiek atšiaurios karalystės gyventojai „valdo“ visose moderniosios kultūros srityse: architektūroje, urbanizme, dizaine, kine, gastronomijoje ir, panašu, madoje. Su kiekvienu Kopenhagos mados savaitės sezonu Danija sėkmingai kuria ir formuoja ne tik savitą ir unikalią mados estetiką bei kryptį, tačiau ir sąmoningą požiūrį į tvarią mados industriją“, - pasakoja autorė.

1567672755316004 xas1567672758745405 ssa
1567672767169961 faa1567672762441427 assa

Kalbiname ir vieną skambiausių avalynės pasaulio vardų - nuostabiai šarmingą Manolo Blahniką. Šį rudenį Karališkųjų rūmų soduose Paryžiuje jis atidaro pirmąjį paryžietišką savo vardo butiką. Tai puiki proga kartu su juo peržvelgti išskirtinį ir be galo turtingą jo nueitą kelią. Ispanas kūrėjas gerai prisimena 1965–1969 metų Paryžių, kai jame apsigyveno. „Tai buvo stebuklingi ir nerūpestingi metai. Gyvenau Bonaparte gatvėje, vos du žingsniai nuo Sen Žermen de Prė bažnyčios. Pamenu, įsitaisydavau „Café de Flore“ terasoje su bičiule amerikiete dailininke Shirley Goldfarb ir stebėdavome praeives. Jų stilius buvo išskirtinis... Šiandien viso to nebėra! Žmonės nebemoka rengtis...“ Toks atviras kalbėjimas taip pat būdingas menininkui, kuris anuomet buvo lyg žiupsnelis druskos Pary-žiaus grietinėlėje.

 

Kita tema - transseksualūs modeliai. Mados pasaulis šiandien – reikšminga platforma, kasmet diktuojanti ne tik spalvų ar formų taisykles, bet ir socialines tendencijas. Nenuostabu, kad savo balso svarbą ir galimybes suvokę modeliai, dizaineriai bei mados namų vadovai vis dažniau jas naudoja tam, kad skleistų svarbias žinutes ir laužytų nusistovėjusius standartus, šitaip ugdydami savo sekėjų sąmoningumą. Garsiausi XXI amžiaus modeliai nebetelpa į ilgą laiką vyravusius standartus. Transseksualūs modeliai šiandien jokia naujiena ar tik kabaretui tinkama parodija. Jie žengia koja kojon su sėkmingiausiomis mados ikonomis, šitaip įkvėpdami savo bendruomenės narius ir trikdydami ribų bei stereotipų šalininkus

 

L'OFFICIEL LITHUANIA rugsėjo numeryje jūsų laukia ir naujausios mados tendencijos, nuo rūbų, spalvų, rankinių, papuošalų iki netikėtai mados aukštumose iškilusio aksesuaro - charakteringos skrybėlės. Pristatome ir makiažo bei kosmetikos naujienas, naujausias grožio tendencijas. Kaip puoselėti grožį rudenį, pataria profesionalai, o tinklaraščio „Grožio paslaptys“ autorė, „L’Officiel“ grožio ambasadorė Neringa Šimkutė ir vizažistė Alina Silivanova atsako į mūsų skaitytojų klausimus.

1567673497701516 hhd1567673502534106 asdaa

L'OFFICIEL LITHUANIA rugsėjo numeryje rasite ir specialų priedą vyrams, kuriame - mados, laikrodžių naujienos bei pokalbis su ypatingu aktorių ketvertuku. Prieš vienuolika metų gabių žmonių komanda atrado vienas kitą ir susijungė dėl vieno tikslo – kurti improvizacijos meną. Iki šių dienų „Kitas kampas“ yra vienintelis profesionalus improvizacijos teatras Lietuvoje, kuriam nėra lygių. Martynas Nedzinskas, Audrius Bružas, Kirilas Glušajevas ir Balys Latėnas papasakojo, ką jaučia improvizuodami scenoje, iš ko semiasi įkvėpimo ir apie gyvenimą iš kito kampo. „Kad ir kokie būtume skirtingi, mums tai netrukdo siekti vieno tikslo – kurti improvizacijas scenoje“, – sako improvizatoriai.

 

Dar vienas herojus - Karolis Inokaitis, modeliu pradėjęs dirbti penkiolikos. Šiandien jo klientų sąraše – mados namai Armani,Y/Project, Songzio, jo „Instagram“ paskyrą seka daugiau nei 90 tūkstančių gerbėjų, o Turkijos merginos kraustosi iš proto. Žurnalui „L’Officiel Lithuania“ Karolis pasakoja apie gyvenimą, kuris pasitinka nužengus nuo podiumo ir užgesus telefono ekranui.

PRENUMERATA

Kviečiame džiaugtis saulėtu rugsėju ir primename, kad portale Lofficiel.lt galite patogiai užsisakyti metinę ar pusės metų L'OFFICIEL LITHUANIA prenumeratą, kurią rasite ČIA.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame